вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

Наш партнер:

ru ua en
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Оформляти спадщину стало простіше

Верховна Рада України 20 жовтня 2014 прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань спадкування" (№ 5141, далі Закон).

Зокрема прийняті зміни спрощують процедуру реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно в сільських населених пунктах.

Тепер жителям сільських населених пунктів, які вступають в спадщину, не обов'язково звертатися до нотаріальної контори. Новий Закон уповноважує органи місцевого самоврядування сільських населених пунктів виконувати функції нотаріусів у питаннях, пов'язаних з успадкуванням. Це означає, що переоформити майно можна в місцевій раді.

Також Законом скасовується процедура проведення оцінки у разі, якщо спадкоємці відносяться до першої та другої черги за законом і за правом представлення (до них належать: діти спадкодавця, онуки, рідні брати і сестри, той з подружжя, який його пережив, батьки).

Передбачено, що проведення оцінки скасовується вже наступного дня після офіційного опублікування Закону, а розширені повноваження в органів місцевого самоврядування з реєстрації прав на успадковане нерухоме майно для жителів сільських населених пунктів - з 1 січня 2016 рПередбачається, що з прийняттям нового Закону послуги з оформлення спадщини стануть більш доступними для громадян, зокрема, зменшаться часові та грошові витрати. 

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ