вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Відновлення документів на квартиру

2017-10-31

Дії при втраті документів на нерухомість

Втрата документів - серйозна проблема, але від неї ніхто не застрахований. Відсутність їх може утруднити володіння квартирою, а тим більше - розпорядження нею. Хоча зараз, згідно з 2 статті "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно" право на власність підтверджує запис до Державного реєстру прав на майно і відповідний витяг з реєстру.

Однак, по-перше, запис в реєстрі проводиться, виходячи з наявності всіх необхідних довідок. По-друге, для деяких операцій з житлом може знадобитися весь пакет документів. У будь-якому випадку, необхідно своєчасно відновити загублений, або пошкоджений документ. Слід звернутися в той орган, де він безпосередньо видавався, або до приватного нотаріуса. В нотаріальному архіві повинні зберігається все копії документів. Якщо Ви оформили папери до 1 січня 2013, то при собі буде необхідно мати:

  • Копії, або інші папери, що підтверджують наявність його;
  • Оголошення в друкованих засобах масової інформації, які поширюються в районі квартири. В оголошенні повинно бути вказано назву, номер і дата видачі, ім'я власника, ким виданий. Немає необхідності в разі псування паперів.

У випадках видачі паперів після 1 січня 2013, Державний реєстр прав на майно повинен полегшувати процедуру.

Як відновити втрачені документи?

Необхідно звернутися до відповідного органу або компетентну організацію, яка вам надавала втрачену довідку. Після цього необхідно оформити заяву з проханням про відновлення паперів. При собі слід мати:

  • Паспорт, або інші папери, що посвідчують особу;
  • Копії, при їх наявності;
  • Платіжна квитанція, яку ви оплатили при оформленні документа / дубліката;
  • Можливі інші папери, які запросить організація (кадастровий номер, технічний паспорт і т.д.)

Також, якщо сталася втрата паперів про право власності, або їх крадіжка, варто звернутися в поліцію і суд з проханням здійснити заборона на будь-які маніпуляції з нерухомістю. Це завадить зловмисникам провернути незаконні дії з її реєстрацією і оформленням і убезпечить власника квартири.

Втрата свідоцтва про право власності

технічні паспорти Такі свідчення - це одна з найважливіших довідок для власника нерухомості. У разі втрати цього свідоцтва, необхідно, як і в інших випадках звертатися в місце його реєстрації з необхідною заявив. Крім цього, необхідно мати перелік паперів, зазначених раніше, але до них додасться ще й договір про купівлю-продаж, або будь-яке інше свідоцтво, згідно з яким ви і отримали право власності на квартиру. Цим свідченням також може бути дарча, свідоцтво про отримання спадщини і в рідкісних випадках деякі інші. У разі спільного володіння власністю, дії ідентичні, тільки звертатися всі пайовики.

Втрата договору купівлі-продажу

В цьому випадку необхідно звертатися до Державного реєстру прав на майно, або до нотаріуса, залежно від того, де він був отриманий. З 2013 року ця процедура перейшла в руки Держреєстру.

Якщо в попередніх випадках вам відмовили через брак підмоги, ви можете звернутися в Бюро технічної інвентаризації тому, що вони допоможуть вам в супроводі будь-яких угод з нерухомістю .

Також можна звернутися в податкову інспекцію, так як в ній фіксуються будь-які передачі нерухомості та змін в її реєстрації. Також є можливість отримати ксерокопію договору у продавця, якщо є контакт з ним.

Відновлення документів на квартиру

Відновлення всіх документів

При втраті більшої частини паперів, неможливо буде відновити все і відразу. Але, якщо значно скоротити всю бюрократичну тяганину, то можна умовно виділити 3 етапи для отримання головного свідоцтва:

  • Отримання документів, які можуть підтвердити договір про купівлю-продаж, або інших довідок, які безпосередньо дали право на майно;
  • Відновлення договору про купівлю-продаж (дарування, свідоцтва про отримання спадщини);
  • Відновлення заповітного свідоцтва права на власність.

Наші фахівці допоможуть швидко пройти всі ці етапи. Нове БТІ допоможе розібратися у відновленні та оформленні всього вищезгаданого.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ