вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Оренда квартири - як не стати жертвою шахраїв

2018-11-21

Шахрайські операції пов'язані з орендою нерухомості - явище, яке все частіше отруює життя українців. При цьому, сучасні технічні можливості дозволяють злочинцям розробляти нові, ще більш "оригінальні" способи обману. Звичайно, неможливо перерахувати повний список правопорушень, як і назвати єдиний спосіб їх запобігання. Ми назвемо лише деякі з них.

Інформаційні агентства - шахраї

Так звані "інформаційні агентства", як правило, працюють за такою шахрайською схемою:

  • розміщують оголошення з "вигідними" пропозиціями оренди хороших квартир;
  • пропонують свої послуги за незначну плату і запрошують клієнта в офіс для внесення передоплати;
  • людина в надії заощадити укладає з "інформаційним агентством" договір і отримавши список адрес, відправляється оглядати особливо сподобалися варіанти;
  • і раптом виявляється, що мешканці цих квартир або будинків ніколи не здавали своє житло в оренду і не збираються цього робити;
  • клієнту, який повертається в компанію зі скандалом роз'яснюють "деталі" угоди, уточнюють, що угода діє лише протягом місяця і орендар може розглянути інші пропозиції;
  • проте, всі спроби знайти житло для оренди за адресами агентства виявляться марними і після закінчення місяця клієнту просто скажуть, що йому були надані "інформаційні послуги", а значить компанія виконала свої зобов'язання перед ним.

Особливо наполегливих ошуканих людей перестають пускати в офіс. А ваші спроби довести свою правоту за допомогою закону не матимуть успіху, адже договір складено правильно. Щоб не потрапити в таку пастку, дотримуюся дотримуватися всього два правила:

  • уважно читати умови угоди про оренду;
  • не вносити передоплату без огляду квартири і документального оформлення угоди.

Незаконна здача в оренду

В укладенні договору суборенди немає нічого дивного, якщо угода здійснюється на законних підставах. Але, аферисти дуже винахідливі і все частіше використовують такий тип співробітництва в злочинних цілях.

Як правило, шахраї орендують житло подобово і одночасно з цим дають оголошення про довгострокову здачі чужої квартири в оренду. Коли приходять потенційні клієнти, аферисти надають їм фальшиві документи. Уявний власник квартири знаходить одночасно кілька потенційних мешканців, кожен з яких вносить передоплату. Звичайно, він стверджує, що йому необхідно вивезти деякі речі з квартири, тому орендарі зможуть заселитися тільки через кілька днів. У підсумку, після передачі грошей клієнту ніхто так і не передзвонює.

Найбільш масштабною шахрайської операцією з житлом є продаж орендованої квартири. Аферисти знімають житло і протягом пари місяців готують підроблені документи на чуже майно. Потім, вони знаходять покупця і продають квартиру, а самі зникають разом з грошима. Після з'ясування обставин, справжні власники звертаються в поліцію для порушення кримінальної виробництва за фактом шахрайства. Зі стовідсотковою ймовірністю вони доведуть право власності, але на це підуть час і гроші. Постраждалою стороною залишається обманутий покупець, гроші якого вже навряд чи вдасться повернути.

Як не потрапити в руки шахраїв?

Пам'ятайте прислів'я: "Скупий платить двічі"? Вона чудово характеризує угоди здачі або оренди квартири. Якщо у вас немає можливості зняти квартиру через друзів або знайомих, яким ви довіряєте, не економте на ріелтори. Вибирайте компанії з гарною репутацією, позитивними відгуками і великою базою можливих варіантів для оренди.

Ніколи і нікому не залишайте оригінали техпаспорта на нерухомість, власний паспорт громадянина, договору купівлі-продажу і т. Д. Їх ви можете надати клієнтам тільки для ознайомлення при особистій зустрічі!

Які документи перевіряти?

Перш ніж зняти житло, варто попросити наймодавця надати документ, що підтверджує реєстрацію права власності на нерухомість або угоду соціального найму, технічний паспорт, виписку з будинкової книги та особового рахунку та ін.

У наймача варто перевірити хоча б два документа засвідчують особу. Одним з них обов'язково повинен бути паспорт, а другим може стати, наприклад, службове посвідчення або водійські права. Пошукайте інформацію про клієнта в соцмережах. Іноді, цього достатньо, щоб знайти форуми присвячені кривдникові. І, звичайно, при складанні договору оренди, звертайте увагу на деталі.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ