вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Зміна цін на квартири в Києві з 1 січня 2016

2018-06-15

Слід почати з роз'яснення ситуації на ринку панельних будинків Києва. Обставини склалися таким чином, що всі панельні будинки стали умовно розділятися на 4 типи:

  • старі панельні будинки;
  • типові панельні будинки;
  • поліпшені типові панельні будинки;
  • українські панельні будинки.

Різниця між цими видами полягає не тільки в пеіоде споруди, а й в матеріалах, використаних в будівництві, і в плануваннях квартир, і в наявності можливості перепланування.

До старих панельних будинках відносять всі початкові радянські проекти, будівництво яких почалося ще в 1950-ті. Для таких будинків характерні маленькі квартири з поганою звуко- і теплоізоляцією, без серйозних можливостей для перепланування проекту.

Типові панельні будинки мало чим відрізняються за розміром і планувань від своїх попередників, але побудовані в більш пізній період - 1970-ті і 1980-ті.

Покращені типові панельні будинки - це спроба радянських інженерів-проектувальників модернізувати старі проекти, збільшивши їх площа і оптимізувавши розташування кімнат і інших приміщень в квартирах. На жаль, ці будинки все ще ставляться до старого житлового фонду (до 1990 року) і їх експлуатаційний термін також наближається до завершення.

Українські панельні будинки почали зводити з 1991 року. Головною відмінністю цих будинків є простір для зміни початкового проекту. Проте, матеріал будівництва - бетонні блоки - як і раніше може завдати чимало клопоту мешканцям квартир через відмінну чутності і погану теплоізоляцію.

Ціни на панельні будинки

Перейдемо безпосередньо до динаміки цін за вказаними вище типам панельних будинків. З 1 січня 2016 (тобто за півроку) ціни змінилися таким чином:

  • старі панельні будинки подешевшали на 5% (з 990 до 940 доларів за кв. м.);
  • типові панельні будинки подешевшали на 4.4% (з 1049 до 1003 доларів за кв. м.);
  • поліпшені типові панельні будинки подешевшали на 6.3% (з 1000 до 937 доларів за кв. м.);
  • українські панельні будинки подешевшали на 6.3% (з 1086 до 1018 доларів за кв. м.).

Як видно за цими показниками, динаміка цін на столичну панельну нерухомість - негативна по всіх типах будинків. Експерти заявляють, що дана тенденція збережеться в найближчому майбутньому - поступово зниження цін буде тривати як мінімум протягом всього 2016 року.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ