вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Проект "будинок-слалом" в Казахстані

2018-06-15

Казахстанський архітектор Шоха Матайбеков готується до реалізації оригінального і сміливого проекту - будинки-слалому. Проект являє собою багатоповерховий будинок з житловими, торговельними та готельними приміщеннями. Але головною особливістю повинна стати гірськолижна траса, яка спускається з верхніх поверхів будинку до першого.

Ще в листопаді 2015 року на Всесвітній Архітектурної Виставці в Сінгапурі Шоха Матайбеков представив три своїх проекту, кожен з яких удостоївся найкращих оцінок критиків. Одним з цих проектів і був будинок-слалом. У 2016 році заплановано початок будівництва цього незвичайного об'єкту в місті Астана, який багато казахстанці вважають "другою столицею" своєї батьківщини.

Вибір міста не випадковий. Архітектор обґрунтовує свій вибір тим, що жителі Астани, на відміну від алма-атінцев, не забезпечені курортами в безпосередній близькості від місця проживання. Заради них Шоха Матайбеков намагається створити додаткове місце для дозвілля та розваг.

Що буде в будинку-слаломі

Проект запланований як багатопланова споруда, яка буде включати:

  • перший поверх - торгові площі;
  • другий і третій поверх - готельні номери;
  • ліве крило будівлі - житлові приміщення (квартири);
  • дах і праве крило будівлі відведені для слалому.

Загальна площа комплексу повинна скласти близько 75 тисяч квадратних метрів. З них більше половини - 40 тис. Кв. м. - буде зарезервовано під житлову нерухомість.

Що стосується головної визначної пам'ятки будинку - слалому - то довжина спуску повинна складати 326 метрів, а ширина - 27 метрів.

Ось як виглядає модель візуалізації всього комплексу:

Переваги проект будинок-слалом

Автор проекту зазначає, що будинок-слалом - не тільки оригінальне, але і дуже вигідне рішення для Астани:

  • по-перше, така пам'ятка здатна залучити туристів і забезпечити додатковий приплив інвестицій для міста;
  • по-друге, проект буде цікавий самим городянам Астани, в якості повноцінного гірськолижного курорту в центрі міста, де вже є вся необхідна інфраструктура;
  • по-третє, проект слалому з використанням даху будинку в якості основи значно економить кошти на зведення подібного проекту;
  • по-четверте, обслуговування ліфтів всередині будівлі набагато дешевше, ніж будь-яка канатна дорога, необхідна на гірськолижному курорті.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ