вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua en
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Державна програма «Доступне житло» - як подати заявку?

2019-07-24

Для багатьох громадян України власне житло - справжня мрія, яка часто здається нездійсненною. Але не для тих, хто вирішив взяти участь у державній програмі «Доступне житло». Щоб отримати державний кредит на пільгових умовах при покупці будинку або квартири, досить подати заяву. З 04.01.2019 року зробити це можна навіть в режимі онлайн на сайті Держмолодьжитла.

Зміст програми «Доступне житло» в Україні

Державна програма розроблена для громадян, яким необхідна допомога в поліпшенні існуючих житлових умов, а також придбання або будівництво своєї квартири або будинку. Отримати пільговий кредит від держави можуть люди, які не мають права власності на житлову нерухомість протягом 3 років до реєстрації в програмі (крім житла в тимчасово окупованих регіонах) або володіють житловою площею до 13, 65 м2, з рівнем доходу на члена сім'ї, що не перевищує 5 -ий розмір середньої заробітної плати в зазначеному регіоні.

За відповідності цим критеріям після подачі заяви держава візьме частину витрат при покупці житлової нерухомості. Державний фонд готовий надати допомогу в оплаті житла, що купується:

  • особам, які проживають в незадовільних житлових умовах - в розмірі 30% від вартості нерухомості;
  • учасникам АТО і вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій - в розмірі 50% від вартості житла.

Розмір пільги вираховується з урахуванням граничної вартості 1 м2 житлової нерухомості в даному населеному пункті. Державна підтримка надається при покупці до 21 м2 загальної житлової площі на людину + 10,5 м2 на сім'ю.

Як подати заявку на участь у програмі?

Процедура подачі заяви на отримання допомоги від держави в придбанні житлової нерухомості онлайн практично не відрізняється від процедури реєстрації в регіональному управлінні Держмолодьжитла. Реєстрування в соціальній програмі «Доступне житло» включає:

  1. Перевірку на приналежність до категорії громадян, які мають право отримати пільговий кредит.
  2. Заповнення реєстраційної заявки-анкети.
  3. Подачу заявки на кредитування.
  4. Отримання кредиту і складання договорів з продавцем і фондом.

Подати необхідну для участі в програмі документацію через інтернет, можна, зайшовши на сторінку офіційного сайту фонду Держмолодьжитла в розділ «Подати заявку-анкету», і вказати запитані особисті дані. Після завантаження та заповнення електронних бланків (заявки-анкети, анкет громадянина-заявника та членів його сім'ї) їх потрібно знову завантажити на сайт.

Інструкція, правила і приклади заповнення бланків розміщені на офіційній сторінці Держмолодьжитла в інтернеті. Якщо подати документи протягом робочого дня, дізнатися про затвердження або відмову в кредиті можна вже на наступний день у вкладці «Стан реєстрації заяв».

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ