вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Як продати квартиру, частка якої належить дитині

2019-06-12

Оскільки дитина не наділений повною дієздатністю, він потребує захисту його прав, пов'язаних з володінням нерухомістю. Цим займаються ООП - органи опіки та піклування. Вони діють відповідно до Конституції, Законом «Про охорону дитинства», різними кодексами.

Особливості продажу квартири з часткою, що належить неповнолітньому

Основна вимога при відчуженні нерухомості - гарантія збереження права дитини на належне йому за законом житло. Якщо з якоїсь причини сім'я вирішила продати одну і придбати іншу квартиру, зробити це без подання заяви до органу турботи і опіки не представляється можливим.

Позитивний результат може бути отриманий, якщо на неповнолітнього буде оформлена інша нерухомість, еквівалентна за розміром попередньої. ООП може дати дозвіл і в тому випадку, якщо на час реалізації договору купівлі-продажу дитина буде прописаний в будинку або квартирі дідуся / бабусі.

Доказ збереження прав неповнолітнього на нерухому власність має бути підтверджено відповідним документом. У підготовці документів для продажу / дарування нерухомості може допомогти компанія «Нове БТІ».

ООП має право відмовити в отриманні дозволу на продаж власності, якщо:

  • суд позбавив батька батьківських прав або позов знаходиться в стадії розгляду;
  • мати або батько повідомили в компетентний орган неправдиві відомості про себе;
  • один з батьків не дає згоду на оформлення житла на дитину;
  • на думку суду, здійснення угоди порушує права неповнолітньої.

Коли батьки в розлученні

Якщо дитина живе в квартирі, власником якої є мама, він має право користуватися житлом нарівні з нею. Батько може бути звільнений від сплати аліментів у разі передачі їм неповнолітньому права власності на свою квартиру. У цьому випадку батьки укладають відповідний договір.

У висновку такого договору бере участь і дитина, якщо він досяг 14-річного віку. Якщо по виконанні 14 років неповнолітній, який проживає з матір'ю, виявить бажання перейти жити до батька, останній не має права йому відмовити. В цьому випадку син або дочка користується житловим приміщенням нарівні з батьком, але права власності не має.

Воно може мати місце, якщо в період проживання квартира була приватизована. Але навіть якщо неповнолітній весь час проживав з матір'ю, право власності на частину житла батька може наступити в разі смерті останнього.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ