вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Як узаконити мансарду?

2017-10-19

Переваги мансарди

Мансарда - відмінне рішення, як для жителів приватних будинків, так і для господарів квартир на верхніх поверхах. Житла з мансардою користуються величезним успіхом у покупців, а ті, у кого є можливість зробити її самому, теж намагаються часу не втрачати, адже у спорудження чимала кількість плюсів:

  • Це відмінний спосіб розширити житловий простір;
  • Шанс переобладнати горище в щось корисне: додаткове житлове приміщення, або технічний поверх;
  • Зменшення втрат тепла через дах, особливо актуально в зимовий період;
  • Часом єдина можливість збільшити площу в багатоквартирному будинку;
  • Відкривається безліч дизайнерський рішень, що прикрасять вашу квартиру;
  • Можна вдало використовувати схили даху, поставити мансардні вікна, що дають більше світла, ніж звичайні. Та й взагалі, багатоярусні квартири завжди виглядають приголомшливо.

Якщо є бажання і можливість зробити мансарду, то їй треба користуватися. Однак, як і в інших випадках перепланування квартири та іншого житлового простору, необхідно буде виконати ряд дій, передбачених законом, для правильного оформлення надбудови і відповідних документів.

Процедура оформлення

В першу чергу необхідно отримати містобудівні умови - це перелік вимог, закріплених на законодавчому рівні, необхідних для виконання дій пов'язаних з переплануванням, розширенням, будівництвом і оновленням будівель. Без них легалізація буде важко здійснюваною. Винятком, що не вимагає документів, є лише споруда приватного будинку, площа якого не перевищує 300 квадратних метрів. Ви не зможете отримати граудсловія в приватній компанії, вам необхідно звернутися в відповідальні за це органи містобудування та архітектури.

Потім можна приступати до виготовлення ескізного, робочого проекту .

Ескізний проект - ідеї замовника, які він бажає побачити по закінченню роботи. Він не особливо докладний, однак на його основі видаються всі необхідні документи для реконструкції, перепланування, або іншої зміни житла. Робочий проект - це максимально завершений план з усіма нюансами. Маючи робочий проект можна безпосередньо приступати до будівництва. Для створення цих планів необхідно скористатися послугами фахівця.

Також слід згадати про збір додаткових документів з ЖЕКу, санепідемстанції, про пожежну безпеку та інших. Після отримання всіх необхідних довідок, слід приватизувати спорудження , щоб остаточно легалізувати технічний поверх. В оформленні теж криється чимало підводних каменів. При легалізації споруд виникає ряд проблем, серед яких:

  • На законодавчому рівні немає чіткого алгоритму дій;
  • Будівля може бути пам'ятником архітектури, що ускладнює ситуацію;
  • Необхідно отримати дозвіл всіх сусідів, тому що кожен житель багатоквартирного будинку в рівній мірі є співвласником допоміжних приміщень, технічних поверхів з однаковим правом на використання.

Допомога в легалізації

Можна помітити, що бюрократична частина може зрівнятися за складністю з самим будівництвом. Тому Нове БТІ пропонує свої послуги в оформленні додаткового технічного поверху, житлового приміщення під дахом, особистого авторського горища, залежно від бажання замовника з приводу призначення його мансарди.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ