вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Малогабаритні квартири: попит завжди зростає

2018-06-15

Єдиний сектор ринку житлової нерухомості, який на даний момент зростає за показниками попиту і не змінюється щодо цін - це малогабаритні квартири в новобудовах.

Є у цього сегмента свої переваги і недоліки - про них ми детально розповімо з точки зору забудовників, інвесторів і майбутніх мешканців.

З точки зору забудовника

Якщо озирнутися на 10 років назад, то можна помітити певну тенденцію в стратегії планування новобудов згідно формується на ринку попиту. До нинішніх днів цей процес можна описати трьома послідовними етапами:

  • до 2008 року (і до світової фінансової кризи, відповідно) проекти 1-кімнатних квартир створювалися в межах 50-60 квадратних метрів;
  • в період 2008-2013 рр (між світовою фінансовою кризою і початком революції в Україні) 1-кімнатні в своїх проектах найчастіше зупинялися на позначці 40 квадратних метрів;
  • після 2014 року і до нинішнього моменту продовжує зменшення площі малогабаритних квартир до 20 квадратних метрів (в середньому), з рідкісними "інноваціями" розміром в 11 квадратів.

Все це обумовлено нічим іншим, як купівельною спроможністю населення. Явно простежується тенденція збіднення громадян, які до 2008 року розраховували на мінімальну квартиру в 50-60 метрів, а тепер мріють про будь-якому "куточку", нехай навіть його загальний розмір може бути менше однієї лише повноцінної кухні.

Процес цей відбувається на тлі порушень норм ДБН, які передбачають мінімальний розмір житлової площі в 15 кв. м.

З точки зору інвесторів

Одним з цікавих фактів є те, що власники вторинного фонду нерухомості не бажають знижувати ціни на свої квартири.

У такій ситуації нові проекти малогабаритних квартир виявляються мало не удвічі вигідними: як для покупців квартир для себе, так і для тих, хто планує здавати придбане житло.

Для прикладу розглянемо стандартну "гостинку" зі старого фонду і новий проект малогабаритної квартири-студії. "Гостинка" має площу 20 кв. м. і її вартість становить 20 тисяч доларів (в середньому по ринку нерухомості Києва), малогабаритна квартира в новобудові - 11 кв. м. і 10 тисяч доларів відповідно. З урахуванням того, що обидві квартири потребуватимуть ремонту, перша окупитися зі здачі в оренду приблизно через 12 років, друга - вже через 8 років. При цьому варто врахувати, що вартість оренди таких квартир не буде значно відрізнятися (різниця в межах 500 грн).

З точки зору мешканців

Бажання придбати власну квартиру сьогодні стикається з дуже складними життєвими обставинами. Тому більшість потенційних покупців змушене погоджуватися на зменшення своєї майбутньої житлоплощі, усвідомлюючи скорочення власних матеріальних можливостей.

Популярним трендом стало створення квартир-студій, в одній кімнаті яких поєднується функціонал вітальні, спальні, дитячої та кухні. Окремим приміщенням в проектах поки що залишається мікроскопічна ванна, поєднана з туалетом. Але і цю частину квартири іноді доводиться переносити в несподівані місця. Ось приклад однієї з таких квартир:

За прогнозами фахівців ринок житлової нерухомості буде звужувати свої рамки до тих пір, поки стискатися будуть можливості його клієнтів.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ