вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Оформлення спадщини на земельну ділянку

2017-08-29

При оформленні спадщини, багато хто стикається з тим, що у випадку з різними видами майна, сама процедура і необхідні для неї документи, можуть значною мірою відрізнятися один від одного. Це стосується і оформлення спадщини на земельну ділянку, яке часто пов'язане з додатковими труднощами і необхідністю звернення в різні державні структури. Перше, що необхідно зробити - подати заяву протягом півроку після настання смерті спадкодавця, скориставшись послугами приватного або державного нотаріуса. Це можна зробити за місцем прописки померлого на момент його смерті. Якщо цього не було зроблено, то особа вважається не претендує на спадщину і оскаржити це буває досить важко. Тим, хто вчасно не подав відповідну заяву, зазвичай доводиться відстоювати свої права в суді.

Оформлення спадщини на земельну ділянку

Це не стосується тільки певних категорій фізичних осіб, які можуть успадкувати майно, не подаючи подібну заяву:

 • особи, чиє місце реєстрації збігається з спадкодавцем на момент його смерті;
 • неповнолітні особи;
 • родичі, з обмеженою або повною недієздатністю.

У випадку з земельною ділянкою, краще зайнятися подачею заяви якомога раніше - це допоможе виграти час на випадок, якщо виникнуть проблеми з якими-небудь паперами.

Необхідні для подачі заяви документи

Перед тим, як звертатися до нотаріуса, потрібно підготувати пакет документів, на основі яких і складається дана заява. Вони повинні підтверджувати права особи, яка претендує на отримання спадщини.

Зазвичай вони обмежуються стандартними паперами:

 • свідоцтвом, виданим РАГСом, яке підтверджує факт смерті спадкодавця;
 • документи, які підтверджують спорідненість з померлим і визначають чергу спадкування, наприклад, свідоцтво про реєстрацію шлюбу або народження, довідка про спільне проживання;
 • довідку про місце реєстрації покійного та осіб, що проживали з ним, а також, термін їх спільного проживання;
 • паспорт і ідентифікаційний код спадкоємця.

Як отримати Свідоцтво, що дає право на спадщину

Після подачі заяви, потрібно зібрати папери, на підставі яких видається Свідоцтво, яке підтверджує спадок. Спочатку, в Державному земельному агентстві необхідно отримати витяг. Один повинен бути з земельного кадастру, а другий - з технічної документації (повинен містити грошову оцінку паю). Робиться це в такий спосіб - нотаріусом складається запит до Держземагентства, що стосується земельної ділянки, що є спадщиною. При цьому, необхідно буде надати правовстановлюючі папери.

Це можуть бути:

 • сертифікат, що підтверджує володіння земельною часткою;
 • договір купівлі землі або дарча, що підтверджує перехід права власності;
 • паперу про успадкуванні власності;
 • державний акт, який підтверджує законність володіння земельною ділянкою;

Далі, для оформлення спадщини, може знадобитися і додаткова оцінка вартості майна на момент його отримання. Нормативна та експертна оцінка допомагає визначити суму оподаткування одержуваного спадщини. Крім того, якщо раніше, з якихось причин, земельній ділянці не був привласнений кадастровий номер, то його теж необхідно буде отримати за допомогою складання відповідного запиту.

Після цього можна буде отримати від нотаріуса витяг з Держ реєстру прав на нерухоме майно, яке підтверджує право власності на землю . Також, іноді видається і витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Компанія "Нове БТІ" пропонує консультацію і допомогу висококласних фахівців, які допоможуть з оформленням всіх необхідних документів та отриманням спадщини. Наші співробітники можуть запропонувати значний перелік послуг, таких як приватизація земельної ділянки , присвоєння їй кадастрового номера або зміна її цільового призначення. Співпраця з компанією "Нове БТІ" має безліч плюсів, в тому числі і те, що наші фахівці пропонують гарантії у вигляді укладення договору, з прописаними в ньому термінами і вартістю послуг, що допоможе уникнути непорозумінь. Важливо й те, що всі схеми, які використовуються в роботі абсолютно легальні, але дозволяють вирішити завдання різної складності в максимально короткий термін. Крім того, компанія "Нове БТІ" може запропонувати безліч послуг, що відносяться не тільки до операцій з землею, але і об'єктам житлової та комерційної нерухомості.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ