вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Помилки при покупці квартири в новобудові - що потрібно знати?

2019-01-16

Довгоочікувана покупка нерухомості в новобудові часто супроводжується численними помилками, головна з яких - необгрунтована поспіх. Саме вона призводить до:

 • поганому аналізу репутації фірми;
 • недостатнього вивчення інвестиційної схеми;
 • неякісної перевірки документів, які дозволяють будівництво об'єкта;
 • нестачі часу на питання забудовнику перед покупкою і т. д.

Як правило, для того, щоб передбачити більшість негативних наслідків, досить провести професійний аудит документів на нерухомість. Консультація юриста дозволить вам швидко оцінити існуючі ризики і отримати відповіді на більшість питань, що стосуються покупки.

Які документи повинні бути у забудовника?

Для початку, девелопер повинен документально підтвердити своє право перебування на даній ділянці і мета будівництва новобудови. Перед покупкою зверніть увагу на площу забудови (такі дані містяться в декларації) і попросіть девелопера пред'явити документ, що підтверджує його право власності або законність користування ділянкою.

Крім перерахованих вище документів ви можете попросити надати для ознайомлення документальне дозвіл Державної будівельно-архітектурної інспекції, дійсність якого досить легко перевірити на сайті однойменного установи. Правомірність діяльності генеральних підрядників можна перевірити аналогічним чином.

Перед покупкою об'єкта також варто проаналізувати:

 • експертний звіт, а в разі п'ятої категорії забудови - і проектну документацію новобудови;
 • дозвіл від органів місцевого самоврядування з наданням девелоперу містобудівних умов і обмежень;
 • рівень кваліфікації проектувальників, архітекторів та інженерів.

Останній фактор досить складно проаналізувати, але саме від нього залежить чи введуть новобуд в експлуатацію. Якщо через технічні помилки фахівців цього так і не відбудеться, то про довгоочікуваної реєстрації права власності на нерухомість доведеться забути.

На офіційних сайтах держструктур ви без зусиль зможете перевірити дійсність кожного документа. Тут же ви знайдете інформацію про терміни дії дозвільних документів, сертифікатів і ліцензій, а також зможете перевірити реєстрацію окремих організацій.

Терміни інвестування в новобуд

Відповідно до чинного законодавства України, на території нашої країни може здійснюватися тільки непряме інвестування, пряма схема "інвестор - забудовник" - виключена. Однак, це зовсім не означає, що всі девелопери працюють по одній і тій же схемі. Кожен з них може вибрати одну з наступних форм пошуку інвесторів для реалізації проекту новобудови:

 1. 1. Фонд за операціями з нерухомим майном. При покупці в якості основної ланки виступає фінансова установа, яка здійснює емісію сертифікатів об'єктів інвестування. Схема співпраці досить проста і полягає у вкладенні коштів, очікуванні з певним ступенем ризику і отримання прибутку.
 2. 2. Фонд з фінансування будівництва. Він може бути створений банком або будь-яким іншим фінансовим установою. Схему покупки можна представити таким чином: забудовник - фонд - банк.
 3. 3. Емісія цільових облігацій.
 4. 4. Спільне інвестування.

Головна вимога до девелоперу - ідеальна репутація. Він повинен мати достатню кількість позитивних відгуків компетентних осіб, громадськості та інвесторів. І не забудьте поцікавитися історією тих новобудов, які вже були введені їм в експлуатацію.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ