вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Головні помилки продавців нерухомості

2018-06-15

Основною помилкою сучасних продавців на вторинному ринку нерухомості є нерозуміння поточної ринкової ситуації в поєднанні з непоступливістю покупцям. Ситуація склалася таким чином, що ціни на нерухомість неухильно падають, і коли відбудеться стабілізація - ніхто передбачити не може. У сформованих реаліях багато продавців потрапляють в замкнуте коло власних амбіцій з продажу квартири за високу вартість, яка була актуальна рік або кілька років тому.

А тепер розглянемо типовий процес продажу вторинної нерухомості по його етапах.

Етап перший: вихід на арену

Все починається з завищеною первісної вартості квартири. Цей параметр відразу ж відсікає 99% покупців. Дзвінків і оглядів квартири або зовсім немає, або вкрай мало за рахунок самих ріелторів, намагаються зобразити хоч якусь діяльність.

Етап другий: наввипередки з часом

Після першого розчарування кількістю покупців продавець найчастіше наважується на зниження ціни. Проте, через помилку на першому етапі (спочатку завищеною вартістю) і паралельного падіння цін на нерухомість на ринку, ціна продовжує залишатися неактуальною. По суті, продавець намагається наздогнати тенденцію ринку, але постійно запізнюється, залишаючись в програші.

Етап третій: перегони тривають

На цьому етапі можливо два варіанти:

  • перший - темпи зниження ціни продавцем наздоганяють тенденції ринку і покупці починають цікавитися його пропозицією;
  • другий - темпи зниження ціни продавцем запізнюються в порівнянні з тенденціями ринку і він заганяє себе в нескінченний і даремний коло описаного вище етапу.

Етап четвертий: йду на принцип

Якщо попередній етап успішно пройдено і покупці починають приходити, то продавець ще далекий від своєї мети.

Головною помилкою на цьому етапі є непоступливість і принциповість. Якщо продавець не торгується, то покупцям не важко буде знайти більш поміркованим людини.

Етап п'ятий: відчайдушні кроки

Покупці приходять, торгуються, не бачать перспектив - і йдуть. Час йде і ціни продовжують падати.

Продавець в розпачі змушений знову знижувати ціну і шкодувати про те, що не зробив таку саму пропозицію реальним покупцям.

Етап шостий: фінал

Розв'язкою сюжету можуть стати два шляхи: капітуляція продавця перед тенденціями ринку або відмова від продажу нерухомості. У першому випадку продавцю доведеться знижувати ціну відповідно до ринкових пропозиціями і поступатися покупцям при торгах, а в другому - лише чекати кращих часів.

Для продажу власної нерухомості необхідно зробити наступне:

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ