вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

ОСББ. Бути чи не бути - ось в чому питання

2016-02-22
Обьеднання співвласників

З прийняттям 1 липня 2015 року Закону України "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку" навіть ті, хто ніколи не відав про це питання зараз починають замислюватися. Адже основна мета цього закону - стимулювання громадян до створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). З урахуванням того, що визначитися з формою управління багатоквартирним будинком потрібно до 1 липня 2016 року, ми вирішили в цій статті відповісти на деякі питання, пов'язані зі створенням і діяльністю ОСББ.

Що таке ОСББ і навіщо воно потрібне?

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) - це юридична особа, створена співвласниками квартир для сприяння використанню їхнього майна та управління, а також загального майна (під'їздами, підвалами, дахом, стінами та всіма комунікаціями в будинку). А співвласники квартир - це власники квартир і нежилих приміщень в багатоквартирному будинку.

За допомогою ОСББ можна вибирати організацію, яка буде обслуговувати житловий будинок - це може бути той же ЖЕК або будь-яка інша приватна фірма, що надає подібні послуги. І якщо послуги неякісні або ціни на них необгрунтовано завищені, то з такою фірмою відразу ж можна розірвати договір.

Власники приміщень в будинку можуть повністю керують бюджетів ОСББ. Наприклад, можна накопичити гроші на утеплення будинку, установку енергозберігаючого обладнання тощо.

Поповнювати бюджет ОСББ можна шляхом:

  • щомісячних внесків (їх величина визначається загальними зборами і не обов'язково вона повинна бути однаковою для всіх).
  • здачі в оренду нежитлових приміщень,
  • розміщення реклами на фасадах будівлі.

Як створити ОСББ?

Етапи створення ОСББ наступні:

  • Підготувати і провести установчі збори (скласти порядок проведення установчих зборів, розробити і затвердити статут ОСББ, на зборах обрати голову, секретаря та бухгалтера, членів правління та визначити склад ревізійної комісії).
  • Зареєструвати ОСББ в районній адміністрації (поставити ОСББ на облік як неприбуткову організацію в органах статистики та Міністерства доходів і зборів, виготовити печатки і штампи, відкрити рахунок в банку).
  • Передати будинок в управління ОСББ.

Якщо власники не визначаться?

Якщо станом на 1 липня 2016 року та рішення про форму управління будинком так і не буде прийнято, то керуючого їм призначить місцева влада, уповноважений представник якої і підписує договір на управління будинком від імені його співвласників. Договір підписується всього на один рік, і якщо мешканцям будинку його плоди припадуть до смаку, до кінця цього терміну вони все-таки зможуть організуватися щось змінити.

Cвітовий досвід

У США державне житло становить лише близько 5% всього житлового фонду країни і надається тільки малозабезпеченим сім'ям. Основна маса житлових приміщень знаходиться в приватній власності. Особливою популярністю користуються кондомініуми в будинках-новобудовах, де замовнику забезпечуються якість, комфорт, можливість економії і надійність.

В Австрії не існує питання, вступати чи не вступати в товариство співвласників. Якщо в багатоквартирному будинку більше половини квартир є приватними (решта в оренді), то створення товариства обов'язково.

У Фінляндії є кілька будівельних компаній, які не тільки будують і продають житло, але і в подальшому займаються його експлуатацією та навіть видають житлові субсидії, до яких вдається третину всіх громадян країни.

В Іспанії квартира продається разом із землею, навіть в багатоквартирному будинку. При цьому оформляється єдиний документ - на землю і квартиру. Власник квартири стає одночасно і власником відповідної частини загального нерухомого майна: даху, холів, ліфтів, фасаду і т.п. Без його дозволу, без узгодження з ним (що робиться шляхом опитування або скликання загальних зборів) ніхто нічого в будівлі зробити не має права.

Але участь в товаристві накладає на його членів і жорсткі зобов'язання, що стосуються навіть особистого житла. Якщо власник квартири задумав зробити в ній перепланування, він зобов'язаний отримати дозвіл загальних зборів, яке вирішує ці питання більшістю голосів присутніх на зборах.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ