вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Порядок прийняття в експлуатацію самовільного будівництва на 2015 р.

2015-05-28

В Україні знову почала діяти так звана "будівельна амністія", яка передбачає спрощений порядок узаконення самовільного будівництва. 26 травня 2015 набув чинності Порядок прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження самовільних будівель, затверджений новим наказом Мінрегіону від 24.04.2015 р № 79 (далі Порядок). Нагадаємо, що раніше прийом в експлуатацію самовільного будівництва здійснювався згідно втратив свою силу наказу Мінрегіону № 95.

Порядок прийняття в експлуатацію самовільного будівництва

Набувши чинності Порядок встановлює процедуру легалізації самовільно побудованих:

- Індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, зведених в період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року;

- Громадських будівель I і II категорій складності;

- Будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, зведених в період до 12 березня 2011 року.

Для того щоб узаконити самовільно зведені житловий будинок, сарай, прибудову громадянину слід зібрати наступний пакет документів:

- Заповнена декларація про готовність об'єкта до експлуатації (у двох примірниках);

- Звіт про проведення технічного обстеження об'єкта з інформацією про можливості його надійної і безпечної експлуатації (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно);

- Завірена копія техпаспорта;

- Завірена копія документа, що підтверджує право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт.

Зазначений вище перелік документів подається до органу надання адміністративних послуг в обласному центрі, який у свою чергу передає їх до територіального відділення Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Порядком передбачена можливість використання технічних паспортів, виготовлених до набрання чинності Порядком, тобто до 26 травня 2015 року, а також звітів про проведення технічного обстеження, складених в період з 29 квітня 2013 до 26 травня 2015 При в техпаспортах тепер повинна бути проставлена відмітка про проведення їх технічного обстеження за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку.

Як і раніше, технічне обстеження мають право проводити суб'єкти господарювання, у складі яких працюють відповідні виконавці з кваліфікаційними сертифікатами.

Легалізувати самобуди за спрощеною процедурою можна буде до 31 грудня 2015 року. При цьому «будівельна амністія» не передбачає сплати громадянами штрафних санкцій за самовільне будівництво.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ