вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Як відновити загублені документи на нерухомість?

2019-03-12

Втрата документів на нерухомість завжди приносить власнику безліч неприємних клопотів. Але втрата паперів зовсім не означає, що людина втратила можливість розпоряджатися своєю власністю. Чинне законодавство України захищає права власника, а загублену або зіпсовану документацію завжди можна відновити. Головне, з'ясувати, як це можна зробити і які документи потрібні для відновлення.

Як відновити паперову версію документів про право власності?

З такою проблемою стикаються люди, які отримали нерухомий об'єкт у володіння до 01.01.2013 року. До того, як нотаріусів та уповноважених осіб реєстраційних органів зобов'язали користуватися електронним документообігом, власникам вдавалося спеціальні нотаріально засвідчені бланки. У самих же юристів зберігалися копії оформленої документації.

Проблема відновлення документів зважилася програмою Госсреестра майнових прав, що діє з 01.01.2013, а також обов'язковим внесенням інформації про угоди з об'єктами нерухомості в електронну базу даних. Права власності, зареєстровані раніше, також залишилися дійсними, що закріплено ст. 3 Закону України №1952-15.

Якщо власник має намір проводити операції з майном, отриманим у володіння до 01.01.2013, нотаріусу необхідно зробити запит в держоргани, які проводили реєстрацію.
Після втрати документів власнику необхідно діяти за інструкцією, встановленої пунктом 50 статті 3 Закону України №1952-15. Затверджений перелік паперів, необхідних нотаріальній конторі для відновлення документів на квартиру або інше нерухоме майно, яке перейшло у володіння власника до 01.01.2013 р, включає:

 • заяву;
 • копію оригіналу пошкодженого держакту.

При втраті або крадіжці паперів власнику потрібно опублікувати інформацію в місцевих ЗМІ з зазначеним номером свідоцтва, датою видачі, ім'ям власника і назвою зареєстрував об'єкт державного органу. Прохання про відновлення втрачених паперів нотаріуса варто подавати разом з екземпляром ЗМІ, в якому розміщено оголошення.
Оригінальна документація при її псування або втрату не підлягає відновленню - власнику видається дублікат. Отриманий документ потрібно зареєструвати, надавши реєстраційного органу пакет паперів. У нього повинні входити:

 • документ про право власності та його нотаріально завірена копія;
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду власника;
 • Техпаспорт квартири або будинку;
 • чек про сплату держмита.

Відновлення втрачених паперових документів завершується після реєстрації дубліката, і власник може вільно розпоряджатися своєю нерухомістю.

Що робити, якщо нерухомість внесена до державного реєстру прав власності?

Втрачені документи на нерухомість, яка перейшла у володіння власника після 01.01.2013 року, може замінити витяг з Державного реєстру. Внесення записів в єдину реєстраційну базу дає власнику право здійснювати будь-які законні дії з майном (відчужувати, віддавати в заставу і ін.) З дня реєстрації без потреби у відновленні документації.

При придбанні житла або земельної ділянки на договірних умовах повноваження нового власника повинен зареєструвати нотаріус. Статтею 27 закону №1952-15 нормується перелік офіційних паперів або їх юридично завірених дублікатів, необхідних для передачі майнових прав. Пакет документації, що подається нотаріусу для внесення до реєстру, представлений:

 • договором про операції з майном;
 • свідоцтвом про право на частку загальної подружньої власності (при смерті чоловіка) або на спадщину;
 • юридично завіреним свідченням про покупку нерухомості на аукціоні;
 • документом про перехід в приватне володіння приватизованої нерухомості;
 • чинним судовим постановою про отримання нерухомості в приватну власність.

Результатом процедури стає видача заявнику інформаційної довідки з Державного реєстру (з 01.01.2016 р) в електронному або паперовому вигляді. Незалежно від форми, документ має законну силу і може використовуватися для здійснення юридичних операцій з майном.

Відновлення паперової довідки з Держреєстру при її втраті або псування можливо при подачі заяви нотаріусу за місцем проходження реєстрації.

Якщо інформація про нерухомість внесена до єдиного реєстру, власнику не обов'язково проходити процедуру відновлення паперових документів для розпорядження своїм майном.

Поділитися в соціальних мережах

До початку статті
Назад в розділ