вул. Велика Арнаутська, 15, офіс 62

ПН-ПТ — 9:00 - 18:00

ru ua
Замовити зворотний дзвінок
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
купити/продати?
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
записатися на консультацію
Введений невірний формат номера
Замовити послугу
Замовити послугу
Введений невірний формат номера
Замовити послугу

Калькулятор розрахунку податків

Цей розділ призначений для підрахунку орієнтовної суми витрат, які підуть на оформлення договорів купівлі-продажу, дарування об'єкта нерухомості або оформлення спадщини. Реальна сума витрат може відрізнятися від зазначеної в калькуляторі. Детальніше про це Ви можете прочитати тут.

Продаж
Дарування
Спадкування
Вид об'єкту нерухомості, який продається
квартира, кімната
житловий будинок
садовий (дачний) будинок
земельна ділянка, що не перевищує норму безкоштовної передачі
незавершене будівництво
інший об'єкт
Вартість об'єкта, грн
Кількість власників
Власник
Розмір частки, %
Резидент
так ні
Термін володіння об'єктом, який продається
до 3-х років більше 3-х років
Продаж в поточному році
так ні
Вартість об'єкта, грн
Кількість власників
Власник 1
Розмір частки, %
Резидент
так ні
Ступінь споріднення з обдаровуваним
1-а 2-а і більше
Обдаровуваний
Резидент
так ні
Вартість об'єкта, грн
Cпадкодавець
Резидент
так ні
Cпадкоємець
Резидент
так ні
Cтупінь споріднення
1-а 2-а і більше

Розрахувати податок на розкіш
Тим, хто хоча б раз стикався з купівлею-продажем, даруванням чи успадкуванням об'єкта нерухомості відомо, що будь-яка подібна операція супроводжується сплатою обов'язкових платежів, а саме послуг нотаріуса, державного мита, внесків до Пенсійного фонду України, і власне самого податку, який в залежності від конкретної ситуації буває різним.


Громадяни, які хочуть продати, обміняти, подарувати будинок, квартиру, земельну ділянку тощо або оформити на всю цю справу спадок, часто цікавляться у нас, скільки буде коштувати оформлення угоди у нотаріуса. Тому ми вирішили створити у нас на сайті спеціальний розділ який надає можливість дізнатися приблизний розмір витрат при оформленні у нотаріуса найбільш поширених операцій з нерухомістю, до яких відносяться купівля-продаж (міна), дарування і спадкування.


Онлайн калькулятор з розрахунку податків створений нами для того, щоб ви могли підрахувати орієнтовну суму витрат, яка піде на оформлення договорів купівлі-продажу, дарування об'єкта нерухомості або оформлення нерухомості, що перейшла вам у спадок.


Фактори, які впливають на розмір платежів


Різні чинники можуть впливати на розмір податку, який необхідно буде сплатити. Однак загальний критерій для всіх операції з нерухомістю - це резидентність (період постійного місцезнаходження особи в країні, ділові інтереси та ін.). Згідно із законодавством України для нерезидентів, які проводять операції з нерухомістю на території України, витрати будуть значно більше.


Резидентом вважається фізична особа, яка має місце постійного проживання на території України, а також знаходиться в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від'їзду); або юридична особа, яка утворена і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України, що знаходиться як на території, так і за межами території України.


Нерезидент в свою чергу - це фізична особа, яка не є резидентом України; або юридична особа, утворена відповідно до законодавства інших держав, а також його зареєстровані на Україні філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.


Скільки платимо?


Податок являє собою відсоток від вартості об'єкта, яка вказана в звіті про експертну (нормативну) оцінку. Існують фіксовані ставки податку. Порядок стягнення податку при продажу нерухомості регулюється ст. 167.2 і ст. 172 Податкового кодексу України.


Особливу увагу слід приділити об'єкту продажу. Залежно від того, що Ви продаєте, змінюється і ставка податку. Також на ставку впливають термін володіння об'єктом нерухомості і продажу будь-яких інших об'єктів нерухомості, вчинені власником в поточному календарному році.


Так, для купівлі-продажу ставки податку наступні:


  • 0% - для резидентів і нерезидентів, що не здійснювали продаж в поточному календарному році і які володіють більше 3-х років квартирою; кімнатою; житловим будинком; садовим (дачним) будинком; земельною ділянкою, що не перевищує норму безоплатної передачі, визначеної в ст. 121 Земельного кодексу України;
  • 5% - для резидентів і 15% - для нерезидентів, які здійснювали продаж нерухомості в поточному календарному році, володіють об'єктом менше трьох років, або які є власниками об'єкта незавершеного будівництва, офісу, складу, магазину, домоволодіння, частини садового (дачного) будинку, земельної ділянки, що перевищує норму безкоштовної передачі та ін. (не залежно від терміну володіння цим об'єктом і кількості укладених угод з продажу в поточному календарному році).

Для дарування, успадкування важлива ступінь спорідненості між покупцем і продавцем.


Ставки податку такі:


  • 0% - для резидентів, які є для власника родичами першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, в тому числі усиновлені);
  • 5% - для резидентів, які є для власника родичами другого і більш ступеня споріднення, а також для тих, хто не перебуває з ним у родинних стосунках;
  • 15 (17)% - для нерезидентів, навіть якщо вони є родичами.

Ставка податку 17% застосовується у разі, якщо одна зі сторін - нерезидент і вартість об'єкта становить понад 10 мінімальних заробітних плат (з 01.01.2014 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн).


Інші витрати


Крім податку при купівлі-продажу, даруванні нерухомості сплаті підлягають також:


  • 1% - державне мито (держмито); виняток становлять категорії громадян, зазначені статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито";
  • 1% - збір до Пенсійного фонду;
  • послуги нотаріуса.

Винятки


Однак обов'язкові платежі сплачуються не завжди всі. Наприклад, при даруванні нерухомості платіж до Пенсійного фонду відсутній, а при спадкуванні не сплачуються держмито і збір до Пенсійного фонду.


Хто платить?


При спадкуванні та даруванні об'єкта нерухомості зрозуміло, що всі платежі сплачує особа, яка приймає подарунок (обдаровуваний) або вступає в спадщину (спадкоємець). При укладанні ж угоди купівлі-продажу податок і держмито сплачує продавець, а платіж до Пенсійного фонду - покупець. Однак, на практиці платежі можуть розподілятися між сторонами за домовленістю.


Важливо знати!


Кожен випадок індивідуальний, тому не виключені і інші додаткові витрати при оформленні, в підсумкову вартість не входять витрати, які можуть знадобитися для отримання відсутніх документів (експертна оцінка, довідка про відсутність будівель на земельній ділянці, технічний паспорт на об'єкт нерухомості та ін.).


Звертаємо вашу увагу також на те, що вартість послуг нотаріуса не встановлена і може змінюватися в залежності від конкретної нотаріальної контори. Реальну вартість оформлення ми рекомендуємо вам уточнювати безпосередньо в нотаріальній конторі.