Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Питання:

Скажіть будь ласка, що потрібно робити, якщо квартира приватизована, в квартирі живе батько господаря, а господар виїхав за кордон на постійне місце проживання 13 років тому і зник. Як батькові оформити квартиру на себе?

Сергій , 8 Липня 2016

Доброго дня, Сергію. На підставі ст. 46 ЦКУ фізична особа може бути оголошена судом померлою, якщо у місці його проживання немає відомостей про місце його перебування протягом трьох років. Правові наслідки оголошення фізичної особи померлою прирівнюються до правових наслідків, які настають у разі смерті. Однак, варто звернути увагу, що спадкоємці фізичної особи, яка була оголошена померлою, не мають права відчужувати протягом п’яти років нерухоме майно, яке перейшло до них у зв’язку з відкриттям спадщини. Нотаріус, який видав спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно, накладає на нього заборону відчуження.

Таким чином, необхідно звернутися в суд із заявою про оголошення сина померлим. Суд розглядає справу за участю заявника, свідків, зазначених у заяві, та осіб, яких сам суд визнає за необхідне допитати, і приймає рішення про оголошення фізичної особи померлою. Після вступу в законну силу рішення про оголошення фізичної особи померлою суд надсилає рішення відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті фізичної особи, а також до нотаріуса за місцем відкриття спадщини.