Право постійного користування землею – особлива форма землеволодіння, що передбачає використання земельних ресурсів, яка є власником, без плати за оренду.
Зміст
Відповідно до закону (ст. 92 ЗКУ) безстрокове користування земельної ділянки можливо двома групами користувачів:
До останньої категорії відносяться користувачі, представлені: установами, що належать до державної і комунальної форм власності, що належить інвалідам, зареєстрованим релігійними організаціями, ПАТ залізничного транспорту, ВНЗ, співвласникам багатоквартирних будинків.
Власники права безстрокового користування земельними ділянками, отриманого до 2002 року, при необхідності можуть приватизувати вказану територію. Провести переоформлення за вас, зібравши потрібні документи, може компанія «Нове БТІ».
Людина, що володіє земельною ділянкою на підставі права постійного користування, може (ст.95 ЗКУ):
Провести безкоштовне переоформлення ділянки, ставши її власником.
Використанням земельних ресурсів за цільовим призначенням;Дотриманням правил охорони навколишнього середовища;Підтримкою родючості грунту;Наданням необхідних даних про стан і використання землі місцевим органам самоврядування;Оплатою земельного податку.
Отримання права власності дає переваги, недоступні користувачам, які володіють земельною ділянки на підставі ст. 92 ЗКУ, у вигляді можливості:
При приватизації ділянки виникає необхідність збору пакету документів. В першу чергу, слід Присвоїти кадастровий номер ділянки, для чого слід визначити його межі, площа, місце розташування. Допомога воформленні технічної документації може надати Нове БТІ. Зібравши межові справу, його треба надати реєстратору. Протягом 10 днів землі присвоїти кадастровий номер, а вам видадуть кадастровий паспорт. З отриманим документом, межовим справою , рішенням місцевих органів самоврядування про надання прав власності слід звернутися до реєстраційних служби і сплатити держмито. Через 10 днів ви станете власником земельної території, отримавши свідоцтво власника.