Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Що змінить для землевласників нормативна грошова оцінка землі онлайн?

23 Липня 2018
Що змінить для землевласників нормативна грошова оцінка землі онлайн?, фото [1]

На початку 2018 року український уряд ухвалив рішення про виконання нормативного грошового оцінювання сільськогосподарських земель. Постанова визначає перелік дій для виконання оцінки в усіх населених пунктах України. Воно покликане відновити показники НДО земельних ділянок, створити актуальну базу, яка дозволить без клопоту визначати вартість ріллі, і зробити інформацію доступною в інтернеті для всіх. Втілення указу в життя дозволить заощадити час на підготовчі роботи до земельних торгів для продажу прав на оренду ділянок.

Нормативна оцінка землі: що це таке

Грошове оцінювання визначає вартість ріллі. Процедура здійснюється для встановлення:

Калькулювання виконується організаціями, які брали участь в розробці нормативної документації, що стосується землеустрою. У 1995 році, коли оцінка проводилася в останній раз, НДО дорівнювала 3,6 тисяч гривень. З плином часу показник визначали, множачи його на коефіцієнт інфляції.

У 2017 році Верховна Рада України ухвалила, що число не буде змінюватися. Було вирішено, що для його обчислення необхідно проведення нормативного оцінювання. Згідно з даними, наданими госгеокадастром, на початку 2018 року показник НДО в середньому становив 27 тисяч гривень за гектар. При цьому найвища вартість була встановлена на угіддя в Черкаській, Харківській, Кіровоградській, Донецькій та Чернівецькій областях, а найнижча – в Чернігівській, Львівській, Житомирській та Волинській областях. За результатами на 01.04.2018 року площі сільськогосподарського призначення залишилися не оціненими більш ніж в восьми тисячах поселень із 29 722.

Навіщо проводити грошове оцінювання земель

Виконання всеукраїнської оцінки земельних площ сільськогосподарського призначення необхідно всім з різних причин:

Що змінить для землевласників нормативна грошова оцінка землі онлайн?, фото [3]

Як здійснюється всеукраїнська нормативна грошова оцінка

Процес передбачає кілька етапів:

Дані надаються в двох видах (паперовому та електронному) і піддаються державної експертної оцінки. Перевірку проводить Госгеокадастр. Крім того, технічна документація повинна бути затверджена сільським, селищним та міським радами.

Всі важливі дані, отримані в результаті оцінки землі певної ділянки вказуються в уривку з технічного документа. Це витяг можна отримати, звернувшись до спеціального центру послуг. Держбюджет на поточний рік включає в себе 348 мільйонів гривень на проведення грошового оцінювання земель з призначенням для сільськогосподарських потреб.

Що змінить постанова

Перш за все, всеукраїнське проведення НДО дасть можливість оцінити фонд земельних площ сільськогосподарського призначення. Це допоможе створити умови для відкриття відповідного ринку, так як на ділянки буде сформована більш певна ціна. Крім того, буде створена актуальна державна база, на яку зручно орієнтуватися при встановленні точної величини плати за ріллю, передану в оренду.

З 31 серпня 2018 року має почати працювати онлайн-сервіс для отримання відомостей щодо нормативного грошового оцінювання. Завдяки цифровій базі землевласники зможуть через інтернет отримати документацію з офіційною інформацією. Простота отримання даних про оцінку землі значно знизить ризик несвоєчасного подання звіту про сплату податку четвертої групи або надання недостовірних відомостей. Очікується, що за підсумками всеукраїнської НДО землевласники будуть правильно і в строк сплачувати податок.

Вони отримають коректні показники за підсумками оцінювання своєї ділянки і зможуть швидше знайти необхідні виписки завдяки безперешкодному доступу до інформації. Крім того, землевласники зможуть точніше формувати плату за оренду паїв.

Задати питання