Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Малогабаритні квартири: попит завжди зростає

15 Червня 2018
Малогабаритні квартири: попит завжди зростає, фото [1]

Єдиний сектор ринку житлової нерухомості, який на даний момент зростає за показниками попиту і не змінюється щодо цін – це малогабаритні квартири в новобудовах.

Є у цього сегмента свої переваги і недоліки – про них ми детально розповімо з точки зору забудовників, інвесторів і майбутніх мешканців.

З точки зору забудовника

Якщо озирнутися на 10 років назад, то можна помітити певну тенденцію в стратегії планування новобудов згідно формується на ринку попиту. До нинішніх днів цей процес можна описати трьома послідовними етапами:

Все це обумовлено нічим іншим, як купівельною спроможністю населення. Явно простежується тенденція збіднення громадян, які до 2008 року розраховували на мінімальну квартиру в 50-60 метрів, а тепер мріють про будь-якому “куточку”, нехай навіть його загальний розмір може бути менше однієї лише повноцінної кухні.

Процес цей відбувається на тлі порушень норм ДБН, які передбачають мінімальний розмір житлової площі в 15 кв. м.

З точки зору інвесторів

Одним з цікавих фактів є те, що власники вторинного фонду нерухомості не бажають знижувати ціни на свої квартири.

У такій ситуації нові проекти малогабаритних квартир виявляються мало не удвічі вигідними: як для покупців квартир для себе, так і для тих, хто планує здавати придбане житло.

Для прикладу розглянемо стандартну “гостинку” зі старого фонду і новий проект малогабаритної квартири-студії. “Гостинка” має площу 20 кв. м. і її вартість становить 20 тисяч доларів (в середньому по ринку нерухомості Києва), малогабаритна квартира в новобудові – 11 кв. м. і 10 тисяч доларів відповідно. З урахуванням того, що обидві квартири потребуватимуть ремонту, перша окупитися зі здачі в оренду приблизно через 12 років, друга – вже через 8 років. При цьому варто врахувати, що вартість оренди таких квартир не буде значно відрізнятися (різниця в межах 500 грн).

Малогабаритні квартири: попит завжди зростає, фото [3]

З точки зору мешканців

Бажання придбати власну квартиру сьогодні стикається з дуже складними життєвими обставинами. Тому більшість потенційних покупців змушене погоджуватися на зменшення своєї майбутньої житлоплощі, усвідомлюючи скорочення власних матеріальних можливостей.

Популярним трендом стало створення квартир-студій, в одній кімнаті яких поєднується функціонал вітальні, спальні, дитячої та кухні. Окремим приміщенням в проектах поки що залишається мікроскопічна ванна, поєднана з туалетом. Але і цю частину квартири іноді доводиться переносити в несподівані місця. Ось приклад однієї з таких квартир:

За прогнозами фахівців ринок житлової нерухомості буде звужувати свої рамки до тих пір, поки стискатися будуть можливості його клієнтів.

Задати питання

Подивитися інші статті