Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Нюанси розділу майна

11 Травня 2021
Нюанси розділу майна, фото [1]

Розділ майна – процедура, яка супроводжує розрив між подружжям, особливо між тими, які прожили разом багато років і мають спільне майно. При цьому загальна власність може бути поділена не тільки при шлюборозлучному процесі, але і після розлучення і під час шлюбу. Процедуру розділу майна найкраще довірити професійному юристу, який має досвід у веденні подібних справ. З правовими нюансами і «підводні камені» цього процесу на практиці знайомі юристи та адвокати компанії «Нове БТІ», які готові надати допомогу у вирішенні справ у сфері сімейного права.

Загальна та індивідуальне майно: особливості розділу

У кожній родині власність перебуває в двох правових режимах – приватне і загальне майно. Потрібно відзначити, що саме спільна власність ділиться при розлученні. Це може відбуватися в добровільному або судовому порядку. У разі, якщо чоловікові і дружині вдається домовитися про частки кожного з них і прийти до згоди щодо розподілу майна відповідно до цих часток, застосовується добровільний порядок розділу. А при виникненні суперечок щодо розміру часток, способу або порядку поділу спільного майна, необхідно з позовною заявою звертатися в суд. При цьому розділ майна здійснюється з урахуванням інтересів дружини, чоловіка, дитини (дітей) та інших обставин, що мають принципове значення. Як показує практика, подібні судові суперечки можуть затягуватися на довгі місяці.

Згідно «Сімейного Кодексу України» (СК) майно, яке набуте подружжям під час спільного життя в шлюбі, є їхньою спільною власністю, навіть якщо один з них не мав доходу з поважної причини (навчання, народження дитини і догляд за ним, хвороба і т .п.). Що ж стосується і що не відноситься до спільно нажитого майна?
Спільним є таке майно:

Згідно із законодавством, у подружжя рівні права на спільне майно, але є ряд нюансів. Важливо довести, що придбання було зроблено не тільки в шлюбі, але і за спільної участі подружжя за спільні гроші або при спільній праці дружини і чоловіка.

До спільного майна не відноситься:

Іноді виникають суперечки щодо подарованого майна, наприклад, дорогих предметів інтер’єру (скульптур, раритетних речей і т.п.), побутової техніки і т.д., якщо немає документального підтвердження факту дарування. Тут не обійтися без допомоги досвідченого юриста. У спірних випадках ви можете звернутися до професіоналів в сфері сімейного права з компанії «Нове БТІ», які допоможуть розібратися в нюансах, які супроводжують розділ майна.

Що потрібно знати при розділі спільно нажитого майна?

У разі, якщо немає шлюбного договору і подружжя звертаються до суду, будуть з’ясовуватися всі фактори і обставини, які можуть якимось чином вплинути на рішення. В тому числі:

Потрібно відзначити, що при наявності грамотно складеного шлюбного договору, розділ спільного майна значно спрощується, так як передбачені всі нюанси цієї процедури.

Як бачимо, розподіл власності подружжя може супроводжуватися великою кількістю нюансів, а також індивідуальними обставинами кожної сім’ї. Тому варто проконсультуватися з досвідченими юристами компанії «Нове БТІ» і заздалегідь продумати свої дії.

Задати питання