Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Приватизація землі: інструкція та підводні камені

12 Березня 2021
Приватизація землі: інструкція та підводні камені, фото [1]

Земля – ​​основне національне багатство нашої країни. Згідно із законом кожен громадянин України має право на приватизацію землі. Це питання як ніколи актуальне під час запуску ринку землі, оскільки ще дуже багато неприватизованих ділянок різного цільового призначення. А такий стан справ може призвести до того, що цієї землі можна позбутися.
Приватизація простими словами – це оформлення земельної ділянки у власність при отриманні його з числа державних або комунальних земель. Потрібно враховувати, що цей процес пов’язаний з певними труднощами і має багато підводних каменів, про які варто знати. Щоб розібратися у всіх нюансах, найкраще звернутися за допомогою до компетентних фахівців.

Як здійснюється приватизація землі?

У кожного українця є можливість безкоштовно розжитися ділянкою землі (згідно зі ст. 116 “Земельного кодексу України”). Однак насправді процедура досить складна, включає в себе кілька етапів, займає досить тривалий період часу і потребує підготовки пакету документів. Перш за все, всім бажаючим отримати безкоштовний земельну ділянку слід спочатку дізнатися, якої площі він може бути і з яким цільовим призначенням.

Як зазначено в ст. 121 «Земельного кодексу України» (ЗКУ), можна обзавестися ділянкою розміром від 1 сотки (під гараж) і до середнього паю (під фермерське господарство) або 2 га (для ведення свого селянського господарства). Крім цього, жителі міст можуть отримати під будівництво будинку 10 соток, селищ – до 15 соток, а в селі – до 25 соток. Також під дачу можна взяти ділянку до 10 соток, а під садівництво – максимум 12 соток. Кожне із зазначених цільових призначень землі має свої особливості, в яких добре розбираються юристи з нерухомості.

Коли ділянка вже є або обраний, можна починати оформлення прав на землю. Для приватизації треба підготувати пакет відповідних документів:

Це мінімальний пакет документів, який доповнюється в міру необхідності довідками, актами, виписками, дозволами, в залежності від цільового призначення землі, місця розташування та інших чинників.

Етапи приватизації землі

Кожному власнику потрібно знати, що оформлення земельної ділянки у власність відбувається в кілька стадій, кожна з яких займає певний час:

  1. Отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з держвласності.
  2. Виконання землевпорядних робіт, необхідних для розробки технічної документації.
  3. Здійснення реєстрації ділянки в земельному кадастрі – обов’язково повинен бути присвоєний кадастровий номер.
  4. Подача клопотання до відповідних органів.
  5. Отримання рішення про затвердження технічної документації щодо відведення землі і передачі в приватну власність земельної ділянки.

У ЗКУ вказано, що право володіння землею дійсно тільки після офіційної реєстрації. Тому даний етап є завершальним в підтвердженні того, що ділянка перейшла у володіння приватної особи. Тільки після отримання документів про право власності ділянку можна здати в оренду, продати, іншими словами, здійснювати цивільно-правові операції.
Для реєстрації землі та отримання Виписки з Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно потрібно подати належні документи до Центру надання адмінпослуг або скористатися послугами професіоналів спеціалізованої компанії, якою є «Нове БТІ». Протягом 14 робочих днів запит обробляється і після цього видається офіційний папір про те, що людина стала повноправним власником ділянки і може розпоряджатися ним на свій розсуд, не виходячи за рамки цільового призначення.

Про підводні камені приватизації землі

Шлях, який потрібно пройти під час приватизації землі та реєстрації права власності, досить складний. Під час оформлення досить часто виникають різні труднощі і проблеми. Одна з них: у земельної ділянки не один власник або ділянки накладаються один на інший. У таких випадках без суду не обходиться. Слід взяти до уваги той момент, що якщо земля не приватизована, то вона легко може стати власністю того, хто її оформить швидше власника. Як показує практика, таких неприємних ситуацій чимало. Тому варто скоріше стати законним власником своїх угідь, будь то сад, садовий, дачний або іншу ділянку.

Оформлення земельної ділянки у власність – непростий процес, який має багато нюансів, пов’язаних з цільовим призначенням, місцем розташування (за межами населеного пункту або в його межах), наявністю капітальних будівель на землі і документів на них та ін. Тому найкращим рішенням буде звернення до професіоналів. Юристи по нерухомості проконсультують і проведуть експертизу документів, допоможуть обійти підводні камені і безперешкодно оформити земельну ділянку, а також зареєструвати право власності на нього і отримати всі потрібні папери.

Задати питання