Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як іноземцеві купити землю в Україні?

2 Жовтня 2020
Як іноземцеві купити землю в Україні?, фото [1]

Земля завжди була і залишається найбільш прийнятним об’єктом для інвестицій. Але на сьогодні питання про її придбання у власність знаходиться в складному становищі. Це пов’язано з тим, що закон про землю не ухвалений, а на продаж сільськогосподарських земель накладено мораторій. Він поширюється як на самих українців, так і на іноземних громадян. 

Чи може іноземець володіти землею в Україні

Конституцією України, а саме частиною 1 ст. 26, усі іноземні громадяни й ті, хто не має громадянства, але знаходяться на території країни й це підтверджено законом, можуть користуватися тими ж привілеями та свободами, що й українці. Виняток становлять ситуації, обумовлені окремими законами.

Згідно зі ст. 374 Цивільного кодексу (ЦК) України іноземці або особи без громадянства мають право на придбання у власність земельних ділянок. А якщо звернутися до ст. 377 ЦК, іноземці при придбанні частки будинку автоматично отримують права на землю, на якій він стоїть. Цільове призначення при цьому не міняється.

Якою землею може володіти в Україні громадянин іншої країни

Усі земельні ресурси на території держави діляться на дві категорії:

Громадяни нашої країни можуть купувати землі будь-якого призначення. Категорії й підстави не обмежуються. А ось для іноземних підданих існує ряд обмежень. У Земельному кодексі (ЗК) України частиною 2 ст. 81 передбачено право власності для громадян інших держав в наступних випадках:

Перехід у власність здійснюється методами описаними в законодавстві. Тобто через купівлю-продаж, дарування, обмін або договір ренти. Також може бути оформлена процедура передачі у спадок. 

Ч.4 ст. 22 ЗК чітко обумовлює, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть стати власністю іноземних резидентів або осіб без громадянства. Наслідком цього пункту є ч. 4 ст. 81 і 82. У них говориться про те, що при отриманні у спадок земельного наділу, що має сільськогосподарське призначення, резидент іншої країни зобов’язаний добровільно продати його. Інакше він буде відчужений. 

Але і тут є свої тонкощі. Передача спадку для представників інших країн нічим не відрізняється від загальноприйнятого процесу. Вступ у права настає через півроку. Далі новий власник зобов’язаний пройти реєстрацію. Після цього він отримує офіційне свідоцтво на земельну ділянку. 

Таким чином час до відчуження, при отриманні в спадок іноземцем сільськогосподарських земель, починається з моменту його реєстрації, як власника. 

Майнові права іноземних юридичних осіб

Ще строгіші обмеження торкаються іноземних юридичних осіб. Їх права чітко описані в ч. 2 ст. 82 ЗК України. Юридична особа або організація можуть придбати у власність землю несільськогосподарського призначення в таких випадках:

  1. У межах населеного пункту, якщо на ній знаходиться нерухоме майно, де юрособа є суб’єктом власності. Другий варіант – придбання під будівництво об’єктів підприємницької діяльності.
  2. При купівлі нерухомості за межами населених пунктів.

Згідно з діючою правовою базою обумовлена і наявність права власності на землю для підприємств з часткою іноземного капіталу. У ч. 3 ст. 82 Земельного кодексу передбачені ті ж права, що і для іноземних юридичних осіб. А ст. 129 цього ж закону регулюються можливості продажу земельних ділянок, що знаходяться у володінні держави або органів місцевого самоврядування.

Задати питання