Україна зараз знаходиться на першому етапі формування вільного ринку землі. З 1 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення». Згідно з цим Законом земля сільгосппризначення тепер є об’єктом купівлі-продажу. До цього часу (майже 30 років) діяв мораторій на продаж землі.
Реалізація земельної реформи буде здійснюватися поетапно. До 2024 року купити землю сільськогосподарського призначення зможуть тільки громадяни України — фізичні особи. Крім цього, діють обмеження — в одні руки не більше 100 га.
З 1 січня 2024 року розпочнеться другий етап. Придбати сільськогосподарські землі зможуть і юридичні особи при дотриманні обов’язкових умов: підприємство повинно бути зареєстровано в нашій країні, за національним законодавством, а засновниками повинні бути тільки громадяни України. Можна буде купити до 10000 га.
Зміст
Власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення тепер отримали право розпоряджатися ними на свій розсуд — продавати, дарувати, міняти і здійснювати інші операції. Але, щоб продати землю, необхідно підготуватися і врахувати деякі нюанси.
Для отримання витягу з Державного земельного кадастру необхідна технічна документація по встановленню меж ділянки на місцевості. Щоб уникнути бюрократичної тяганини і для економії часу зверніться в компанію «Нове БТІ», фахівці якої допоможуть у присвоєнні кадастрового номеру земельній ділянці та оформленні інших необхідних документів.
Щоб оформити договір купівлі / продажу належним чином, до угоди потрібно готуватися не тільки продавцеві, а й покупцеві. Рекомендуємо перевірити наступні моменти:
І ми додатково радимо вам провести юридичний аудит земельної ділянки. Це допоможе убезпечити себе від негативних наслідків покупки.
При оформленні будь-яких правових операцій з землею обов’язковою є нормативна оцінка, яка необхідна для розрахунку розміру податку, державного мита, орендної плати і т.п. Також для визначення ринкової вартості здійснюється експертна оцінка землі сільськогосподарського призначення, яка залежить від місця розташування землі, її характеристик та інших факторів. Потрібно відзначити, що вартість землі визначається покупцем і продавцем за домовленістю, але вона не повинна бути меншою, ніж в нормативній оцінці.
Нормативну та експертну оцінку земельних ділянок різного призначення та інших об’єктів нерухомості на вигідних умовах здійснюють досвідчені фахівці компанії «Нове БТІ». Економте свій час і кошти, звертаючись до професіоналів з питань підготовки необхідних документів до угод і оформлення договорів купівлі-продажу.