Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

 • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як продати або купити землю сільськогосподарського призначення: план дій

28 Липня 2021
Як продати або купити землю сільськогосподарського призначення: план дій, фото [1]

Україна зараз знаходиться на першому етапі формування вільного ринку землі. З 1 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення». Згідно з цим Законом земля сільгосппризначення тепер є об’єктом купівлі-продажу. До цього часу (майже 30 років) діяв мораторій на продаж землі.

Реалізація земельної реформи буде здійснюватися поетапно. До 2024 року купити землю сільськогосподарського призначення зможуть тільки громадяни України —  фізичні особи. Крім цього, діють обмеження — в одні руки не більше 100 га.

З 1 січня 2024 року розпочнеться другий етап. Придбати сільськогосподарські землі зможуть і юридичні особи при дотриманні обов’язкових умов: підприємство повинно бути зареєстровано в нашій країні, за національним законодавством, а засновниками повинні бути тільки громадяни України. Можна буде купити до 10000 га. 

Підготовка до продажу землі: особливості процесу.

Власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення тепер отримали право розпоряджатися ними на свій розсуд — продавати, дарувати, міняти і здійснювати інші операції. Але, щоб продати землю, необхідно підготуватися і врахувати деякі нюанси. 

 1. Варто перевірити, чи є в наявності всі документи для продажу, які засвідчують право власності на дану земельну ділянку.
 2. Земельна ділянка має бути зареєстрована у Державному земельному кадастрі і мати кадастровий номер, без якого неможливо здійснювати будь-які правові операції з землею. 

Для отримання витягу з Державного земельного кадастру необхідна технічна документація по встановленню меж ділянки на місцевості. Щоб уникнути бюрократичної тяганини і для економії часу зверніться в компанію «Нове БТІ», фахівці якої допоможуть у присвоєнні кадастрового номеру земельній ділянці та оформленні інших необхідних документів.

 1. Необхідно зробити звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки. У цьому вам можуть допомогти експерти нашої компанії.
 2. Необхідно надати інформацію, що стосовно землі, яка продається, немає судових спорів про право власності та іншим питанням.
 3. Обов’язково потрібно перевірити, чи немає заборон на відчуження земельної ділянки або арештів на нього. Відсутність подібних обмежень дозволить безперешкодно провести операцію з продажу земель сільськогосподарського призначення. 
 4. Відкрити банківський рахунок (якщо такого немає).

Як підготуватися до покупки землі?

Щоб оформити договір купівлі / продажу належним чином, до угоди потрібно готуватися не тільки продавцеві, а й покупцеві. Рекомендуємо перевірити наступні моменти: 

 1. Наявність українського громадянства. 
 2. Відсутність вашого імені в списку осіб, які належать (належали) до терористичних організацій, списку осіб, до яких застосовано санкції щодо заборони на укладення угоди купівлі земельної ділянки.
 3. Наявність відкритого банківського рахунку. 
 4. Ви володієте земельними ділянками до 100га. Важливо, що сюди відноситься й ділянки оформлені на дружину (чоловіка). У будь-якому випадку, під час операції нотаріус буде перевіряти ці дані по державних реєстрах. 
 5. Можливість надати документальні докази щодо джерел походження коштів для придбання землі.

І ми додатково радимо вам провести юридичний аудит земельної ділянки. Це допоможе убезпечити себе від негативних наслідків покупки.

Як визначається вартість землі? 

При оформленні будь-яких правових операцій з землею обов’язковою є нормативна оцінка, яка необхідна для розрахунку розміру податку, державного мита, орендної плати і т.п. Також для визначення ринкової вартості здійснюється експертна оцінка землі сільськогосподарського призначення, яка залежить від місця розташування землі, її характеристик та інших факторів. Потрібно відзначити, що вартість землі визначається покупцем і продавцем за домовленістю, але вона не повинна бути меншою, ніж в нормативній оцінці.

Нормативну та експертну оцінку земельних ділянок різного призначення та інших об’єктів нерухомості на вигідних умовах здійснюють досвідчені фахівці компанії «Нове БТІ». Економте свій час і кошти, звертаючись до професіоналів з питань підготовки необхідних документів до угод і оформлення договорів купівлі-продажу.

Задати питання