Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Земля під гаражем – чи треба приватизувати?

11 Жовтня 2018
Земля під гаражем - чи треба приватизувати?, фото [1]

У далеких сімдесятих роках минулого століття спостерігався стрімкий ріст будівництва гаражів. Пізніше довелося їх приватизувати. Зараз же, нас добровільно-примусово змушують отримати право власності і на земельну ділянку під спорудою, але чи законно це? У скільки це нам обійдеться? Як передати гараж у спадок?

Законодавство

Правовий статус ділянки землі, на якому планується, або вже знаходиться гараж, регулюється ст. 40-41 ЗКУ. Згідно з цим законом, влада може абсолютно безкоштовно передати в оренду і навіть віддати у власність ділянку землі для будівництва різних споруд, в т. Ч. Гаражів. Гаражно-будівельний кооператив також може стати власником земельної площі за цивільно-правовим договором.

Порядок здійснення передачі та приватизації земельної ділянки під гараж передбачений ч.6 ст.118 ЗКУ. Тут вказано, що бажаючі безкоштовно отримати землю з ресурсів держ. / Ком. власності, повинні оформити та подати заяву в ЦНАП.

Норма надання площі для будівництва гаражів передбачена ст. 121 ЗКУ. Відповідно до неї, розмір ділянки не повинен перевищувати 0,01 га.

Важливо: щоб здійснювати правові дії зі своєю площею, важливо оформити на неї техпаспорт. Цей документ включає в себе інформацію про об’єкт.

Земля під гаражами побудованими в СРСР

Практично вся земля під спорудженими в період СРСР гаражами (задовго до виникнення ЗКУ), знаходиться під контролем держави і лише в тимчасовій експлуатації гаражно-кооперативними співтовариствами.

Варто відзначити, що в Радянському Союзі землі не приватизована (не видавались в приватну власність). Сьогодні, право стати законним власником земельної ділянки – безумовне для кожного законослухняного повнолітнього громадянина. Це правило стосується тільки тих територій, на яких розташовані будівлі.

Відповідно ст. 120 ЗКУ, до суб’єкта, який отримав право власності на нерухомість, переходить також право на власність землі (можливо, її частина), що знаходиться під будівлею, зі збереженням її цільового призначення. Виходячи з цього, власник приватизованого гаража вважається власником земельної ділянки під ним.

Але, важливо розуміти, що існування ст. 120 ЗКУ не звільняє від необхідності оформити гараж у власність. Це особливо важливо для чиновників, які без правовстановлюючого документа не можуть збирати податки на ділянки. Саме цим обумовлюється така зацікавленість місцевої влади в приватизації гаражної площі.

Важливо: як би чиновники не трактували свою позицію: право приватизувати землю – це право, а не обов’язок, і всі вимоги влади є неправомірними.

Єдине, чим необхідно обзавестися власникам гаражів – технічним паспортом на нежитлове приміщення. У ньому вказується стан споруди, його поверховість і т.д.

Передача гаража в спадок

Передача гаража в спадок здійснюється за всіма правилами, передбаченими для нерухомості. Гараж можна успадкувати незалежно від приватизації землі. Тому, маючи техпаспорт на дану споруду, можна бути впевненим, що вона передасться у спадок в законному порядку.

Інша ситуація слажівается, якщо необхідно прийняти гараж в кооперативі. Кооперативна власність не державна, відповідно не може передаватися у власність. Щоб отримати спадок в цій ситуації, потрібно скласти заяву, з проханням вступити в кооператив як спадкоємець. Дане право передбачено ст. 21 ЗУ «Про кооперацію». Порядок вступу в спадок прописаний в Цивільному кодексі України, гл. 87, ст. 1268.

Задати питання

Подивитися інші статті