Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

 • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Оформити будинок за спрощеною процедурою або що таке будівельна амністія?

25 Жовтня 2021

Ви побудували будинок або провели капітальні ремонтні роботи, але не оформили це документально? І не ввели в експлуатацію приватний будинок або інший об’єкт нерухомості офіційно?

Але як швидко і просто ввести в експлуатацію вже побудований будинок? Для цього держава розробила спрощену процедуру, так звану «будівельну амністію».

Оформити будинок за спрощеною процедурою або що таке будівельна амністія?, фото [2]

Наш керівник відділу супроводу, юрист Дарина Воропай розповість які будинки потрапляють під будівельну амністію і які тонкощі потрібно враховувати, використовуючи цю процедуру.

Що значить «будівельна амністія». 

Перш за все, потрібно розібратися, що значить самовільне будівництво.

Під самобудом маються на увазі об’єкти нерухомості, які споруджені або реконструйовані без дозвільних документів, проекту і без дотримання будівельних норм.

Щоб оформити таку нерухомість, доведеться походити по різних інстанціях і витратити значну суму коштів на оформлення необхідних документів. Крім цього, можливий штраф через нехтування законом. Допомогти уникнути цього може будівельна амністія,

яка є дозволом на легалізацію самовільних будов (приватних, садових, дачних будинків, прибудов до них і / або господарських будівель поруч з будинком) і дозволяє оформити об’єкт нерухомості за спрощеною процедурою. 

Якщо не оформити самобуд і не ввести в експлуатацію, то його неможливо легально використовувати, продати, подарувати, передати в якості спадщини, оскільки відсутнє право власності на нерухомість.

Які об’єкти нерухомості підпадають під будівельну амністію.

 1. Приватні житлові будинки, дачні, садові будівлі, господарські споруди, гаражі, загальна площа яких не більше 300 кв. м і зведені вони з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.
 1. Будівлі сільськогосподарського призначення, споруджені до 12 березня 2011 року.

При цьому будова має відповідати цільовому призначенню ділянки. Наприклад, не можна будувати житловий будинок на ділянці з цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства», і т.п. 

Документи для оформлення по будівельній амністії.

 1. Паспорт та ІПН власника (і всіх співвласників, якщо вони є).
 2. Документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку.
 3. Документи про право власності на будинок (у разі його реконструкції та спорудження господарських будівель).
 4. Техпаспорт на будинок (у разі його реконструкції і зведенні господарських будівель).

На вартість отримання дозвільних документів по будівельній амністії впливають такі фактори, як місце розташування будинку, його загальна площа, рік побудови, наявність госпбудівель, кількість співвласників ділянки і будинку. 

Процедура оформлення будинку по будівельній амністії. 

Оформлення за спрощеною процедурою здійснюється відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (з усіма змінами і доповненнями).

Порядок виглядає так:

 1. Виготовлення техпаспорта з відміткою, що будови на ділянці відповідають будівельним нормам. Технічний паспорт на будинок повинен бути розроблений сертифікованим інженером і внесений до реєстру.
 2. Розробка технічного звіту про обстеження конструкції споруди. Технічне обстеження будинку здійснюється, якщо поряд з будинком є ​​госпбудівлі площею понад 100 кв.м.
 3. Отримання адреси. Для приватних житлових будинків рішення про присвоєння поштової адреси видається в місцевих органах влади, для дачних і садових будинків довідку можна отримати в дачному або садовому товаристві.
 4. Реєстрація декларації в органах Державної інспекції архітектури та містобудування —  ДІАМ.
 5. Реєстрація права власності на будинок в Держреєстрі майнових прав на нерухоме майно. 
 6. Отримання виписки з реєстру.

Особливості оформлення нерухомості по будівельній амністії

Оформлення самобуду —  непростий процес. І тут є свої нюанси, які слід врахувати. Дуже важливе дотримання Державних будівельних норм, наприклад:

Кваліфіковані фахівці компанії «Нове БТІ» проконсультують і допоможуть оформити самобуд по будівельній амністії, що дозволить Вам, як власнику нерухомості, уникнути непотрібних переживань і тривалої процедури оформлення об’єкта нерухомості.

Задати питання

Подивитися інші статті