Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залишити відгук

Задати питання

Задати питання

Діє нове положення про гуртожитки

15 Червня 2018
Діє нове положення про гуртожитки, фото [1]

Нове Положення про гуртожитки встановлює порядок надання жилої площі в гуртожитках, порядок вселення, користування цією жилою площею і виселення. Воно набула чинності 19 серпня 2015 року. Основні моменти цього положення наступні.

Гуртожиток – це будівля, яке має особливий статус, так як воно призначене для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання.

Гуртожитки реєструються у виконавчому комітеті міської (крім міст Києва та Севастополя), районних у містах рад, районних у місті Києві та Севастополі державних адміністрацій.

Залежно від типу існує два види гуртожитків для проживання окремих осіб (житлові приміщення знаходяться в користуванні кількох осіб, які не перебувають між собою в сімейних відносинах), для проживання сімей (житлові приміщення, що складаються з однієї або декількох кімнат, знаходяться у відокремленому користуванні однієї сім’ї ).

Житлова площа приміщення повинна бути не менше 6 кв. м на людину (ст. 128 Житлового кодексу Української РСР). Житлова площа (не менше 6 кв.м. на одну людину) в гуртожитках надається відповідно до встановленої черговості і залежить від наявності пільг та іншого.

Дозвіл на вселення дає власник підприємства або уповноважена ним особа на підставі ордера, виданого відповідно до статті 129 Житлового кодексу УРСР. Затверджено нову форму ордера, яка наведена в додатку до Положення. Власник або уповноважена ним особа веде облік ордерів і осіб, які проживають в гуртожитках, а також оформляє необхідні документи для реєстрації місця проживання або місця перебування.

Плата за проживання в гуртожитку встановлюється в договорі найму відповідно до розрахунку, який затверджується власником гуртожитку. Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до цін і тарифів, встановлених уповноваженим на це органом.

Діє нове положення про гуртожитки, фото [2]

Задати питання

Подивитися інші статті