Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Махінації з електронним реєстром нерухомості України

15 Червня 2018
Махінації з електронним реєстром нерухомості України, фото [1]

Державний електронний реєстр прав на нерухомість – це єдина система обліку володіння квартирами, будинками і земельними ділянками всіх громадян України. Навколо цієї важливої бази даних ходить чимало неприємних чуток – про можливості її злому хакерами і потенційного збитку від кібер-атаки. Кілька днів тому глава відділення нотаріальної палати Сумської області Наталія Волошина заявила про злом електронної бази даних, що стався ще в квітні 2016 року. Що відбулося насправді – думки експертів розходяться.

Прецедент і його наслідки

В результаті злому, про який Наталя Волошина повідомила недавно, реальних власників виписали з приватного будинку, що знаходиться в іпотечному кредиті, після чого переписали їх за зовсім іншими адресами.

Міністр юстиції України заперечує факт злому і звинувачує у всьому приватних нотаріусів, які передають свої особисті доступи до електронного реєстру своїм підлеглим, які випадково або навмисно роблять помилки при введенні або зміні даних реєстру нерухомості.

Крім того, міністр юстиції зазначив, що нотаріуси можуть “розіграти виставу” з уявної крадіжкою ключів, щоб звинуватити в незаконних зміни реєстру третіх осіб.

Махінації з електронним реєстром нерухомості України, фото [3]

Як убезпечити свою нерухомість

Реальністю може стати не тільки помилка нотаріуса або його підкуп з метою внесення неправомірних змін в майнові права на нерухомість, але і хакерська атака на державні сервера, що зберігають інформацію електронного реєстру. З урахуванням цієї загрози досвідчені юристи радять зберігати старі паперові версії правовстановлюючих документів на нерухомість:

Приватні юристи також відзначають, що факти злому державного електронного реєстру часто пов’язані з заарештованої нерухомістю. Помічені також факти виведення нерухомості з іпотечних кредитів з подальшим перепродажем. У багатьох випадках реальні власники квартир навіть не підозрюють про махінації, які проводяться з їх кровними квадратними метрами за допомогою електронного реєстру.

Задати питання

Подивитися інші статті