Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Нові правила приватизації майна в Україні в 2018 році

2 Липня 2018
Нові правила приватизації майна в Україні в 2018 році, фото [1]

18.01.2018 року уряд України затвердив нормативний акт №2269-19 «Про приватизацію державного та комунального майна». Це закон, який встановлює основи процедури в її правових, організаційних та економічних аспектах. У документ було внесено понад семисот правок. У ньому прописані цілі приватизації:

Приватизаційний процес був по максимуму спрощений, зокрема, скоротився перелік груп і категорій, зменшилася кількість способів приватизації. Так, купити можна все об’єкти права комунальної та державної власності, за винятком тих, покупка яких забороняється законом. Наприклад, не можна приватизувати майнове надбання казенних підприємств, установ, пов’язаних з підготовленістю країни до захисту від агресії, закладів, що становлять матеріальну основу незалежності, об’єктів, що належать українському народові, медичних і освітніх закладів.

Хто може і хто не може придбати держмайно

Згідно з нормативним актом купувати майно не забороняється українським громадянам, іноземцям, юридичним особам, які зареєстровані в Україні. Ініціювати процедуру можуть, зокрема уповноважені органи управління, державні органи, місцеві ради та інші суб’єкти. Приватизувати не можуть:

Існують винятки в групі: юридичні особи, які володіють акціями, які можуть підлягати купівлі / продажу на закордонних фондових біржах.

Які бувають способи приватизації

У статті № 15 відповідного закону прописано два способи здійснення процедури:

Продаж акцій на фондових ринках, в тому числі у вигляді депозитарних розписок, була скасована. Але вважаються допустимими інші способи, передбачені спеціальними законами для окремих сфер.

Малі об’єкти приватизації

Новий закон покликаний сприяти реалізації малих об’єктів за простими і прозорим конкурентних умов. Вони докладно описані в п’ятій статті законодавчого акта. До малих об’єктів відносять:

Перераховані категорії об’єктів можна приватизувати тільки в ході аукціонів, які проводяться онлайн. Для того щоб брати участь, необхідно внести реєстраційний внесок, відповідний актуальною мінімальної зарплати, помноженої на 0,2. Процес приватизації займе п’ять місяців.

Нові правила приватизації майна в Україні в 2018 році, фото [3]

Великі об’єкти приватизації

До даної категорії відносяться установи з активами, вартість яких перевищила двісті п’ятдесят мільйонів гривень. У пункті № 3 статті № 5 уточнюється, що це можуть бути:

Дані об’єкти можуть бути продані на аукціоні, який організовується тим чи іншим суб’єктом приватизації згідно з правилами, прописаним Кабміном. Для продажу необхідно залучати радника з міжнародного інвестиційного банку. Він вивчить попит, займеться пошуком потенційних покупців і допоможе визначити ціну, за яку можна купити товар на старті торгів. Для участі в аукціоні знадобиться зробити внесок, відповідний десяти мінімальних зарплат. Процедура приватизації складе 11 місяців.

Задати питання

Подивитися інші статті