Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Сайт Дія замість ЦНАП для оформлення нерухомості

30 Листопада 2021

На порталі Дія стали доступними деякі послуги з оформлення нерухомості. Ті послуги, за якими раніше потрібно було звертатися до Центру надання адміністративних послуг (далі ЦНАП) або безпосередньо до органу архітектури та містобудування України, переходять тепер в онлайн формат.

Сайт Дія замість ЦНАП для оформлення нерухомості, фото [3]

Наш юрист, керівник відділу по роботі з клієнтами — Олександр Поліщук розглянув найчастіше використовувані послуги та підготував для вас невеликий огляд як саме на порталі Дія зареєструвати свою нерухомість.

Як авторизуватися, щоб отримати послугу.

Насамперед вам потрібно зареєструватися на порталі Дія: https://id.diia.gov.ua/ 

Щоб пройти реєстрацію, вам необхідно авторизуватись. Є різні способи авторизації:

Далі ви вводите свою e-mail адресу, номер телефону, підтверджуєте автоматично підтягнутий свій ідентифікаційний код, вказуєте дату народження, паспортні дані.

Види послуг, які пропонує сайт Дія.

На сьогоднішній день є такі послуги:

  1. Анулювання дозволу на виконання будівельних робіт. 2) Видача будівельного паспорта. 3) Витяг про земельну ділянку. 4) Витяг про нормативну грошову оцінку. 5) Відомості про власника землі. 6) Внесення змін у дозвіл на виконання будівельних робіт. 7) Декларація про готовність до експлуатації за рішенням суду. 8) Декларація про готовність до експлуатації об’єктів СС1. 9) Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованих об’єктів на земельній ділянці відповідного цільового призначення. 10) Декларація про готовність об’єкта до експлуатації на підставі будпаспорта. 11) Державна реєстрація прав на нерухоме майно. 12) Дозвіл на виконання будівельних робіт. 13) Заява на надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. 14) Інформація про осіб, що переглядали відомості про земельну ділянку. 15) Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта. 16) Повідомлення про початок будівельних робіт СС1. 17) Повідомлення про початок підготовчих робіт. 18) Сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію. 19) Скасування повідомлення про початок підготовчих або будівельних робіт.

Ми розглянемо деякі з них.

Видача будівельного паспорту.

Будівельний паспорт – документ, що дозволяє реалізувати забудову приватної земельної ділянки. 

Щоб отримати будівельний паспорт, необхідно подати пакет документів у ЦНАП або ж відділ архітектури місцевого органу самоврядування. Тепер цей пакет документів можна підвантажити онлайн через портал Дія тут.

Список необхідних документів для завантаження до кабінету порталу:

Перевірити реєстрацію будівельного паспорту можна на Порталі  Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, але вам також має прийти повідомлення в особистий кабінет на порталі та на вказану при реєстрації пошту.

Якщо вам зручніше подати заяву особисто через ЦНАП чи відділ архітектури місцевого органу самоврядування, ми розповідаємо детально про те, як це зробити тут.

Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорту.

Процедура.

Крок 1. Ввести дані будівельного паспорта.

Крок 2. Внести інформацію про об’єкт вашого майбутнього будівництва: вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт тощо) та його місцезнаходження.

Якщо будпаспорт ви оформляли після 1 липня 2019 року, то там має бути вказана адреса, присвоєна уповноваженим органом, її і вводимо. Інакше просто ставимо позначку «ні». Далі вкажіть точну адресу, виходячи з того, наскільки точно ви її зараз знаєте.

Вкажіть, чи є у вас право на ділянку і чи збігається фактичне розташування об’єкта з адресою, яка вказана в техпаспорті.

Сайт Дія замість ЦНАП для оформлення нерухомості, фото [4]

Крок 3. Внесіть дані про земельну ділянку (якщо на попередньому кроці ви вказали, що документ у вас є).

Крок 4. Введіть код об’єкта: будинок садибного типу або дачний (садовий). Далі перевірте дані про замовника (підтягуються автоматично з вашого кабінету) та додайте співвласників (якщо є).

Крок 5. Виберіть метод будівництва — «господарський» (самостійне будівництво — вказуєте свої дані) або через підрядника.

Зверніть увагу — якщо ви вкажете підрядника, то вам потрібно буде внести дані про нього та з боку держави здійснюватиметься контроль фактичної та фінансової сторони, всіх етапів будівництва будинку. Тому тут варто порадитись із підрядником чи згоден він на таку звітність.

Крок 6. Вкажіть, чи є проектна документація на будинок.

Якщо ви оберете «так», вам потрібно виконати ряд дій:

1. Зібрати у повному обсязі інформацію про технічні умови для підключення до інженерних мереж газо-, водо-, електропостачання, каналізації та інших. Для цього потрібно дізнаватись інформацію на підприємствах, відповідальних за експлуатацію відповідних комунікацій.

2. Отримати дозволи від місцевих органів регулювання та нагляду.

3. Зробити геологію ділянки під забудову та геодезію.

Крок 7. Перевірте правильність заповненої анкети та підпишіть її електронним цифровим підписом. 

Якщо ж ви вирішите подати повідомлення до Центру надання адміністративних послуг, вам потрібно зібрати такі документи:

Декларація про готовність до експлуатації на підставі будпаспорту.

Получение декларации о готовности это последний этап ввода в эксплуатацию вашего объекта недвижимости. После этого вы можете регистрировать право собственности на свою недвижимость.

Отримання декларації про готовність – це останній етап введення в експлуатацію вашого об’єкта нерухомості. Після цього ви можете реєструвати право власності на свою нерухомість.

Список необходимых документов для загрузки в кабинет портала:

После загрузки документов и заполнения онлайн-формы будет сформирована декларация — вам нужно поставить электронную подпись и она отправиться в орган архитектуры и градостроительства.

Если же вы хотите подать лично декларацию, вам стоит обратиться в Центр предоставления административных услуг. Загрузить шаблон декларации для заполнения вы можете здесь.

Таким образом мы попробовали онлайн ввести в эксплуатацию новый дом. Как видим, возможность оформить недвижимость онлайн есть, но при этом стоит быть очень внимательным к пакету необходимых документов и к правильности их заполнения. Ведь очень часто это становится причиной отказов в регистрации. 

Поэтому, если у вас есть вопросы по необходимой документации для регистрации вашей недвижимости, наши юристы будут рады вас бесплатно проконсультировать и помочь в решении вашего вопроса. 

Задати питання

Подивитися інші статті