Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Штраф за самобуд в Україні 2021. Що зміниться у 2022?

31 Січня 2022
Штраф за самобуд в Україні 2021. Що зміниться у 2022?, фото [1]

Об’єкти нерухомості, побудовані без дозвільної документації та не оформлені через місцеві державні органи вважаються самобудами. І це стосується не лише будинків чи дач, а навіть господарських будівель (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо).

Актуальності питанню самобудів додає те, що у 2021 році було прийнято за основу законопроект №5877, який посилює відповідальність за самовільне будівництво. Поки що цей законопроект не набрав законодавчої сили, але ймовірність того, що він почне діяти в 2022 році або на початку 2023 року, дуже велика.

Штраф за самобуд в Україні 2021. Що зміниться у 2022?, фото [3]Тому юрист Анастасія Махова підготувала для вас порівняльний аналіз по відповідальності, яка передбачена у законодавстві за самовільні будівництва.

Що вважається самобудом?

Відповідно до статті 376 Цивільного кодексу України самобудом вважається житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно:

Яка відповідальність передбачена за самостійно збудовані об’єкти?

Вид та строгість відповідальністі залежить від:

Відповідальність у 2021-2022 році

На сьогоднішній день за самовільне будівництво та самовільне зайняття земельної ділянки передбачено адміністративну відповідальність — у вигляді штрафних санкцій та кримінальну відповідальність — у вигляді штрафів або позбавлення волі.

Відповідальність за новим законом

Крім зазначеної вище відповідальності, в Кодексі України про адміністративні правопорушення планується запровадити статтю про тимчасовий арешт об’єктів незаконного будівництва (самобудів). Тимчасовий арешт об’єктів незаконного (самочинного) будівництва накладається на термін розгляду справи до виконання ухвали про адміністративне правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Який штраф за самобуд?

Ми вирішили підготувати для вас невелике порівняння з типом порушення та розміром штрафів на сьогоднішній день та тими, які можуть бути введені після ухвалення закону №5877 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності”.

Перш ніж говорити про відповідальність, потрібно з’ясувати, до якого класу наслідків належить ваш об’єкт нерухомості:

Ми підготували інформацію про відповідальність за об’єктами нерухомості, побудованими за будівельним паспортом і яка поширюється лише на фізичних осіб. Для фізичних осіб підприємців чи юросіб відповідальність більш жорстка.

Тип порушення

Виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт по об’єктах, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також надання недостовірних даних у такому повідомленні:

Тип порушення

Експлуатація об’єктів, які не прийняті в експлуатацію офіційно державними органами, а також надання недостовірних даних у декларації про готовність об’єкта до експлуатації, вчинені по об’єктах, будівництво яких здійснювалось на підставі будівельного паспорта:

Як бачимо можлива відповідальність за експлуатацію будинку, гаража, госбудівлі може зрости майже вчетверо, що істотно відчується на бюджеті. Тому ми радимо вам заздалегідь подбати про легалізацію самовільного будівництва, тим більше що ви можете зробити це за спрощеною процедурою — будівельною амністією.
Тут ми розповідаємо детальніше про процедуру узаконення: стаття.

Наші фахівці будуть раді надати вам безкоштовну консультацію з вашого питання узаконення самобуду в Одесі та в Одеській області по телефону або в офісі.

Задати питання

Подивитися інші статті