Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

В Україні скасували нотаріальний збір на оформлення нерухомості

3 Липня 2019
В Україні скасували нотаріальний збір на оформлення нерухомості, фото [1]

Багато років в Україні при покупці нерухомості покупець права власності повинен був виплачувати нотаріусу суму не менше 1% від вартості об’єкта угоди.

Стан справ залишався незмінним до виходу указу №418 (від 20.06. 19) Президента України Володимира Зеленського, який скасував указ №61, який встановлює мінімальний розмір збору на нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу нерухомості. Розпорядження Президента вступило в силу з наступного дня після підписання, з 21.06. 2019. У число втратили силу документів увійшов і президентський указ № 762, підписаний ще в 1998 році і зобов’язує громадян при укладенні угоди з придбання нерухомих об’єктів виплачувати нотаріусам суму не менше 1% вартості самої нерухомості. Виплачена при оформленні угоди сума розподілялася в місцеві бюджети, Пенсійний фонд, а також на забезпечення роботи державних нотаріальних контор.

Порядок роботи нотаріусів, затверджений Міністерством Юстиції в 2012 році. Документ визначає мінімальну вартість послуг законників при оформленні договору про покупку нерухомості в розмірі не меншому, ніж ставка державного мита (тобто 1%).

На даний момент діє Порядок роботи нотаріусів та новий президентський указ вступають в суперечність один з одним, тому остаточні умови оплати послуг юристів громадяни, які планують покупку нерухомості, дізнаються тільки після узгодження документів.

Задати питання

Подивитися інші статті