Питання прибудов зараз дуже актуальні. Часто жителі перших поверхів добудовують собі балкони, кімнати або розширюють кухні. Як і будь-хто перепланування усередині квартири, таке будівництво має бути законним.
Зміст
Під поняттям прибудова розуміють добудовування до існуючого приміщення ще декількох кімнат, балконів або веранд. Тобто робиться збільшення площі. Такі дії належать до поняття реконструкція. Окремим об’єктом називається будова, яка стоїть упритул зі стіною.
Усі прибудови діляться на:
До перших відносяться будівлі, які мають одну або більше стін з будинком або квартирою. До некапітальних відносяться другорядні конструкції без капітального фундаменту. Як правило, площа їх незначна. Це може бути ганок, навіс або веранда.
Щодо приватних будинків допустима процедура реконструкції на підставі будівельного паспорта (підстава для отримання дозволу). При реконструкції квартири необхідно отпримати містобудівні умови та обмеження, потім проект, авторський та технічний нагляд (усі данні вносяться в декларацію):
Це основні етапи. Подальші дії залежать від того, як ви збираєтеся використати прибудову. Припустимо – це буде балкон в прямому розумінні. Розмір його не перевищує існуючі у будинку. Тоді далі виконуєте будівельні роботи. Потім з усіма документами йдете у БТІ робити заміну технічного паспорта. Тут треба пред’явити документ на право власності.