Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як провести комунікації у приватному будинку?

28 Квітня 2021
Як провести комунікації у приватному будинку?, фото [1]

Життя у заміському будинку зараз мало чим відрізняється від комфортного проживання у міській квартирі. Тут є можливість організувати простір на свій розсуд, на відміну від квартири. В сучасних приватних будинках є всі необхідні комунікації: водопостачання, електрика, каналізація, а багато селищ і села газифіковані. Досить часто, купуючи ділянку під будинок, покупці свідомо віддають перевагу ділянкам без підключених інженерних систем, щоб проведення комунікацій здійснити самостійно при будівництві будинку, враховуючи всі нюанси.

Особливості монтажу інженерних комунікацій у приватному будинку

Для комфортного життя в своєму будинку просто необхідна вода, електропостачання, каналізація, опалення, якщо планується перебування в холодну пору року. Потрібно відзначити, що комунікації можуть бути централізованими і автономними. Централізовані – підключені до загальних міським або селищним мереж. Автономні комунікації можна організувати індивідуально: артезіанська свердловина або колодязь як джерело води, електричний, газовий або твердопаливний котел – опалення, сонячні батареї або вітрова станція – джерело електроенергії, вигрібна яма або септик – водовідведення. Кожен домовласник вирішує питання з проведенням комунікацій по-своєму, з урахуванням потреб сім’ї.

Який з варіантів не був би обраний, в будь-якому випадку необхідно починати з проектування. Але буває, що ділянку або недобудований будинок купується без підведених інженерних комунікацій. В цьому випадку потрібно оцінити можливість їх підведення. Для цього здійснюються геологічні вишукування – важливий етап в підготовці до проектування і будівництва будинку. Це необхідно для того, щоб вивчити особливості рельєфу ділянки, грунтів, комунікаційних шляхів, виявлення покладів порід і специфіки землі, що важливо враховувати при проектуванні і подальше будівництво.
Якщо планується будівництво житлового будинку площею більше 500 м² і вище двох поверхів, то необхідна буде розробка містобудівної розрахунку. У цьому документі відображається обгрунтування будівництва, оцінка стану ділянки, інженерні комунікації, будівельні параметри, відповідні будівельним нормам, чинним в нашій країні. Якщо ж будинок буде одно- або двоповерховий і площею менше 500 м², то досить буде замовити будівельний паспорт. Проведення комунікацій неможливо без одного з цих документів.

Будівельний паспорт, розробка містобудівної розрахунку і інша будівельна документація, в тому числі і проект будинку, виготовляється фахівцями, компетентними і в будівництві, і в юриспруденції. Оптимальним рішенням буде звернення до професіоналів компанії «Нове БТІ», які в обумовлені терміни виготовлять документи, необхідні для того, щоб провести комунікації на ділянку і в будинок.

Етапи проведення комунікацій в приватному будинку

На стадії розробки проекту будинку вже потрібно задуматися про план інженерних систем: якими вони будуть – автономними або централізованими. Як показує будівельна практика, комунікації є одним з найдорожчих вкладень при будівництві будинку. Підходити до їх планування та монтажу варто дуже серйозно, так як будь-яка поломка може спричинити значні витрати на ремонт.

При проектуванні інженерних систем необхідно враховувати розташування будинку на ділянці, госпбудівель, септика, колодязя, каналізаційної мережі і т.д. Також розраховується орієнтовний обсяг споживання води, беручи до уваги площу будинку, спосіб опалення, кількість мешканців, наявність басейну, ділянок для поливу і т.п.
Розрахунок споживання електроенергії здійснюється з урахуванням кількості електричних приладів, їх потужності. На основі цього підбираються захисні пристрої, проводка, місце для розподільного щитка, ретельно продумується електрична мережа в будинку і на прибудинковій території, включаючи освітлення. За бажанням власників додається охоронна система і пожежна сигналізація. Комплексний підхід до проектування і монтажу всіх інженерних комунікацій в приватному будинку забезпечує їх тривалу і безпечну експлуатацію.

Вся проектна документація, що стосується проведення комунікацій на ділянку і в будинок, повинна бути складена з урахуванням санітарних і протипожежних норм. Довірити складання таких важливих проектів найкраще професіоналам, якими є фахівці компанії «Нове БТІ». І ви можете бути впевнені, що інженерні системи в вашому домі будуть спроектовані максимально ефективно.

Задати питання

Подивитися інші статті