Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як зробити перепланування квартири в “квартиру-студію”

11 Червня 2021
Як зробити перепланування квартири в

Бажання зробити житло більш зручним і комфортним, позначити функціональні зони і облаштувати інтер’єр на свій смак призводить до капітального ремонту і рішенням про зміну планування приміщень в квартирі. При цьому потрібно розуміти, наскільки важливо узаконення перепланування. Без цього важливого моменту квартиру буде складно продати, приватизувати, обміняти, подарувати. А також незаконне перепланування може спричинити за собою серйозні наслідки, такі як адміністративний штраф, припис повернути приміщенню первісний вигляд і інші санкції. Тому перепланування краще здійснювати відповідно до встановлених вимог і норм. Фахівці компанії «Нове БТІ» допоможуть розібратися у всіх нюансах даної процедури з точки зору чинного законодавства країни, а також оформити всі необхідні документи, щоб в ході ремонтних робіт не виникло ніяких проблем в плані правомірності їх виконання.

Перепланування квартири в квартиру-студію: особливості та тонкощі

Щоб зробити своє житло стильним і зручним для життя, зовсім не потрібно купувати квартиру з великою площею. Навіть малогабаритну квартиру можна при бажанні змінити на краще. Одним з найбільш популярних рішень для пари або однієї людини – квартира-студія, перепланована зі звичайної квартири. Але будь-яке перепланування, як і самовільне будівництво, треба узаконити.

Перепланування в квартирах вторинного ринку

Перш, ніж почати роботи з перепланування, бажано звернутися до Державної архітектурно-будівельної інспекції та виклопотати дозволу. Для цього треба надати проект змін і подати декларацію про початок ремонтних робіт. Однак можна і без цього обійтися, якщо при ремонті не втручатися в структуру інженерних мереж і не руйнувати несучі конструкції. Однак в будь-якому випадку необхідно отримати новий технічний паспорт, де будуть відображені всі зміни, які відбулися в квартирі. Також треба подати декларацію про закінчення ремонтних робіт і ввести житло в експлуатацію. Важливий момент, який не варто ігнорувати: внесення змін до Держреєстру майнових прав. Доказом законності перепланування є виписка з реєстру і технічний паспорт. Ньому все повинно відповідати тому, що реально є в квартирі.
Варто звернути увагу на те, що якщо будуть порушені несучі конструкції, здійснено перенесення санвузла, об’єднаний балкон з кімнатою і т.п., то обов’язково потрібно узгодження подібних змін з Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ). Також при переплануванні вимагає особливих умов наявність в квартирі газової плити, оскільки обов’язково повинна бути забезпечена відповідна вентиляція приміщення.

Перепланування в новобудові

Придбання квартири в споруджуваному будинку дає можливість створити зручний простір до моменту отримання свідоцтва про право власності. Щоб отримати квартиру-студію, потрібно заздалегідь узгодити з фахівцями будівельної компанії зміни в плануванні: наприклад, об’єднання кухні з кімнатою, поєднання ванної та туалету, інші побажання. В цьому випадку перепланування виконується до того, як виготовляється технічний паспорт на квартиру. У ньому вже спочатку будуть враховані і відображені всі побажання по плануванню житла. А це означає, що залишиться тільки оформити свідоцтво про право власності на квартиру з уже готовою конфігурацією стін, зонуванням, перегородками і т.п. Але якщо отримати документи, а потім робити перепланування, то доведеться здійснювати оформлення за процедурою для вторинного житла.
Щоб не потрапити в подібну ситуацію, найкраще заздалегідь проконсультуватися з фахівцями. У компанії «Нове БТІ» допоможуть розібратися в тонкощах перепланування квартири, в тому числі і в квартиру-студію, а також займуться оформленням необхідних документів.

Перелік документів, необхідних для перепланування квартири

Щоб надалі перепланування не стала перешкодою при здійсненні операцій купівлі-продажу, дарування тощо, необхідно її узаконити. Для цього потрібні такі документи:

Це основний пакет документів, який може доповнюватися в індивідуальному порядку. Узаконити перепланування квартири можна самостійно, а можна звернутися до компетентних фахівців, що дозволить заощадити час. Команда досвідчених юристів, кваліфікованих проектувальників і інженерів компанії «Нове БТІ» нададуть допомогу в підготовці необхідних документів і допоможуть узаконити зміни в плануванні квартири у встановлені законодавством терміни.

Задати питання

Подивитися інші статті