Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як виділити частку в неприватизованій квартирі?

30 Червня 2019
Як виділити частку в неприватизованій квартирі?, фото [1]

Як не сумно це констатувати, але кількість розлучень в нашій країні неухильно зростає. Перед членами кожної сім’ї, що розпалася постає питання розділу перебуває у власності спільно нажитого майна. Особливо це стосується житла. Якщо квартира приватизована, знімаються багато проблем.

Приватизація – це процес, в ході якого державне майно передається у власність приватній особі. Після реєстрації права власності на нерухомість в державному реєстрі власник може розпоряджатися квартирою так, як вважатиме за потрібне (дарувати, обмінювати, продавати і т.д.).

Згідно з існуючим законодавством все майно, придбане в шлюбі, ділиться між подружжям в рівних частках (якщо в шлюбному контракті обумовлено інші умови). Розділу підлягає не тільки житлова площа, а й зазнали приватизації в установленому законом порядку допоміжні приміщення у вигляді горищ і підвалів.

Чи можна здійснити розділ неприватизованій квартирі?

Формулювання «розділ неприватизованій нерухомості» є юридично не коректною. Адже теоретично не зазнала процесу приватизації квартира не є власністю подружжя, значить, вона і не може бути об’єктом розділу в суді. Як же бути, якщо фактично квартира знаходиться в користуванні подружжя, вони в ній прописані? Розділ неприватизованого житла здійснюється в судовому порядку.

Суд не може виділити частку кожного з подружжя, але його рішенням визначається порядок використання неприватизованого житла і що в ній знаходиться, проводиться розділ особових рахунків. Наприклад, якщо квартира трикімнатна, чоловікові і дружині виділяється по одній кімнаті, а третя, як і місця загального користування, будуть використовуватися ними обома. За комунальними рахунками вони повинні платити в рівних частках.

Якщо спільне проживання після розлучення в розділеної таким чином неприватизованій квартирі неможливо, суд може запропонувати інший варіант. Він полягає в тому, що в квартирі залишається один її користувач, а інші знімаються з реєстрації і виселяються. При цьому їм забезпечується грошова компенсація.

Ще один варіант поділу майна у випадку з неприватизованою житлом полягає в наступному. Нерухомість залишається у одного з подружжя, а інший отримує, наприклад, спільно придбаний автомобіль. Якщо такий розділ за висновком експертів нерівноцінний, різниця вартості виплачується в грошовому еквіваленті.

Щоб кожен член сім’ї, прописаний в квартирі, міг мати свою частку, все ж краще її приватизувати. В такому випадку житло можна продати або обміняти. І тоді вже кожен зможе сам розпоряджатися певною по суду своєю часткою нерухомості, бути незалежним від інших членів сім’ї, що розпалася.

На що слід звернути увагу

При приватизації в процесі повинні брати участь всі члени сім’ї. Якщо квартира приватизована одним з подружжя, розділу вона не підлягає. Також одноосібним власником житла є чоловік або дружина, якщо воно придбане кимось із них до вступу в шлюб. Відповідно до закону, в розділі житла, що належить одному або обом подружжю, діти участі не приймають.

Частка в житло виділяється дитині тільки в тому випадку, якщо він брав участь у приватизації. Тому, якщо батьки хочуть закріпити за дитиною частина неприватизованій нерухомості, перед початком процедури розділу її слід приватизувати з його участю. В цьому випадку виділена дитині частину житла буде вважатися його власністю. Вона не буде входити до складу спільного майна батьків.

Ця частина буде перебувати в користуванні батька, з яким залишається дитина. Але без дозволу Комісії у справах неповнолітніх продати її він не зможе. Більшу частину житла за судовим рішенням може отримати батько, з яким залишаються діти, якщо їх в родині більше трьох. Те ж стосується і випадку з дитиною, які мають певні захворювання (це не відноситься до неприватизованих житла).

Задати питання

Подивитися інші статті