Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

 • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Чи можна приватизувати технічний поверх над квартирою?

17 Жовтня 2018
Чи можна приватизувати технічний поверх над квартирою?, фото [1]

Приватизація технічного поверху над квартирою дозволяє перетворити навіть саме звичайне житлове приміщення в оригінальний дворівневий палац. Це актуально як для просторих, так і для невеликих квартир. Щоб ефективно реалізувати даний план, необхідно не тільки провести хитромудру реконструкцію, регульовану проектною документацією будівлі, а й зібрати ряд документів.

Як використовувати горище
Найчастіше, горище приєднується до квартири для створення:

 1. Повноцінної житлової кімнати. Якщо висота стелі в горищному приміщенні дозволяє, там можна організувати затишний куточок з вікнами на даху. Цей варіант особливо популярний серед дбайливих батьків, які бажають відвести своїх дітей окреме, казкове приміщення. Там галасливі малюки зможуть не обмежувати себе в діях, не боячись заважати сусідам. Горище також використовується для створення робочого кабінету і особистого невеликого кінотеатру. Тут особливо важливо утеплити горище.
 2. Комори або вбиральні. Це дуже практично, особливо коли в квартирі немає місця для підсобки, або є бажання збільшити площу за рахунок її ліквідації. Найчастіше, даний варіант реалізується, якщо приміщення горища замало для створення повноцінної кімнати. Така практика особливо популярна в США.
 3. Пентхауза з квартири. Даний варіант підходить, якщо з горища є відкритий вихід на дах, або хоча б є можливість його зробити. Ця чудова ідея дозволяє насолоджуватися свіжим повітрям, відкритою місцевістю і пейзажами міста не залишаючи будинок.
  приватизація горища
  Приватизація – це процес повного або часткового отримання прав на державну (муніципальну) власність приватна особа. Оформлення горища трохи простіше, ніж приватизація квартири Отримати дозвіл на приєднання горища до квартири можна в 3 етапи.

Етапи приєднання горища до квартири

 1. Установка технічної можливості узаконити (приватизувати) горищне приміщення як власне
  Спочатку важливо провести експертизу. Оформити замовлення на дану послугу можна в БТІ. Це дозволить зрозуміти, чи дозволять взагалі приватизувати певну частину даху. Якщо там розташована мережа загальнобудинкових комунікацій або іншого обладнання, змінити місце розташування якого не представляється можливим, дозвіл отримати не вийде. Визначити стан даху та наявність можливих комунікацій самому можна, але тільки для того, щоб ознайомитися з обстановкою. Щоб в подальшому оформити документи, вам так чи інакше буде потрібно висновок експертів про те, що приміщення можна приватизувати з точки зору технічних характеристик.
 2. Отримання дозволу на приватизацію від сусідів і балансоутримувача
  Допоміжні ділянки будівлі – власність всіх власників будинку. Як свідчить Цивільний кодекс, забрати собі дане майно можна в тому випадку, якщо хоча б половина власників дасть на це свою згоду. Таким чином, перший крок для отримання дозволу на приватизацію горища – збір підписів сусідів. Після цього, необхідно подати заяву в органи ЖЕК або ОСББ. Що стосується дозволу балансоутримувача – воно також обов’язкове.
 3. Отримання дозволу міськради
  Через ЦНАП, заявник звертається до влади. Тут він повинен представити такі папери:

Через ЦНАП, заявник звертається до влади. Тут він повинен представити такі папери:

Чи можна приватизувати технічний поверх над квартирою?, фото [3]

Узаконити власність на горище – перший крок. Далі необхідно вирішити технічний аспект питання:

На цьому процес оформлення приватизації, а також реконструкції завершено. Час, за яке виходить узаконити горище над квартирою, немислимо розтягується на кілька місяців, а то й довше. Тому деякі українці практикують самостійне проведення робіт, і вже після них займаються оформленням. Через це, не завжди дозволяють узаконити реконструкцію.

Чому важливо узаконити приєднання горища?


Приєднання приміщення горища до своєї квартири в офіційному порядку важливо з кількох причин:

Задати питання

Подивитися інші статті