Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Нові правила оформлення технічного паспорта: що потрібно знати

6 Серпня 2021

Технічний паспорт є одним з найбільш важливих документів на будинок, квартиру або інший об’єкт нерухомості. З 23 липня 2021 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва» (ЕГЕССС). Згідно з цим документом стали обов’язковими нові правила оформлення технічного паспорта. З 1 серпня 2021 року необхідно вносити в ЕГЕССС (посилання на реєстр) проектну документацію по всіх об’єктах будівництва. Також в систему обов’язково вносяться дані про проведену технічної інвентаризації (ТІ) і реєстрація технічного паспорта.

Технічний паспорт – обов’язковий документ для об’єкта нерухомості

Техпаспорт — це документ, який складається на основі технічної інвентаризації об’єкта нерухомості (квартири, будинки, комерційного приміщення і т.п.) і містить в собі всі основні відомості і характеристики даного об’єкта.

У ньому зазначено:

Якщо була реконструкція квартири, будинку, офісу або іншого приміщення, то обов’язково вказуються види робіт, дата і наявність дозволу на їх проведення. Перед випуском техпаспорта здійснюється технічна інвентаризація.

Нововведення в оформленні техпаспорта

Раніше серед умов створення технічного паспорта була лише те, що вын зроблений компетентним фахівцем. Тепер же кожний техпаспорт підлягає обов’язковому внесенню в електронний реєстр. А зробити це можуть тільки уповноважені на це люди:

Також варто звернути увагу: нововведення стосується стосується не тільки техпаспортів, які виготовлялися після вступу в силу постанови, а й тих, які були оформлені протягом останніх 3-х років.

Після введення Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва відкрилися можливості для онлайн-перевірки відомостей про технічні паспорти, ТІ і довідках щодо змін об’єктів нерухомості (про перепланування, реконструкції, прибудові і т.п). Це дозволить перевірити справжність техпаспорта, запобігти шахрайські дії з нерухомістю і спроби легалізувати об’єкти, побудовані або реконструйовані з порушеннями.

Які наслідки невнесення до реєстру техпаспорта

Технічний паспорт є одним з обов’язкових документів при реєстрації права власності. Якщо техпаспорта немає в ЕГЕССС, то в разі виникнення необхідності зробити якісь дії з нерухомістю (наприклад, продаж будинку, реконструкція, добудова, продаж квартири, перепланування, і т.п.), при зверненні в державні органи буде отримано відмову в наданні послуг.

У штаті компанії «Нове БТІ» працюють компетентні фахівці, якы виконають комплекс робіт по проведенню ТИ і випуску технічного паспорта для будь-якого об’єкта нерухомого майна і внесуть виготовлений техпаспорт до реєстру.

Задати питання

Подивитися інші статті