Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Оформлення нежитлового приміщення: документи, процедура, етапи

27 Травня 2021
Оформлення нежитлового приміщення: документи, процедура, етапи, фото [1]

Комерційна діяльність в переважній більшості випадків здійснюється в нежитлових приміщеннях. Їх особливість полягає в тому, що вартість таких об’єктів на ринку нерухомості вище, ніж житлових. Також вони не призначені для комфортного життя людей, тут неможлива прописка кого-небудь, а комунальні послуги коштують дорожче, ніж в житловому фонді.
Для ведення бізнесу, у залежності від сфери діяльності, комерційні приміщення в деяких випадках орендуються, а частіше – купуються. Іноді було придбано проектор житлового приміщення, яке потім переводиться у нежитловий фонд. У цьому випадку найчастіше необхідно супровід фахівців, і не тільки, коли здійснюється реєстрація права власності. Розібратися в нюансах оформлення нежитлового приміщення допоможуть професіонали компанії «Нове БТІ».

Особливості оформлення об’єктів нежитлового фонду

Комерційна нерухомість володіє особливим юридичним статусом, тому її придбання є відповідальним рішенням. Найменша неточність або помилка при оформленні може привести до негативних наслідків, у тому числі і втрати коштів. Якщо не дотримується офіційна процедура і договір купівлі-продажу оформлений з помилками, то можуть виникнути конфліктні ситуації з органами державної влади. Тому слід вивчити всі тонкощі і бути гранично уважними, а краще всього довірити ведення справ професіоналам, що дозволить уникнути збитків.

Після покупки нежитлової нерухомості в обов’язковому порядку необхідно отримати свідоцтво про право власності, Тут, звичайно, доведеться витратити час і зіткнутися з паперовою тяганиною, але без цього документа неможливо буде здійснювати будь-яку діяльність в даному приміщенні. Щоб уникнути штрафів, треба узаконити свої права на цю нерухомість.

Реєстрація права власності на нежитловий об’єкт найчастіше здійснюється в таких випадках:

Реєстрацію права власності уповноважені проводити як державні, так і приватні реєстратори, в тому числі і нотаріуси.

Процедура реєстрації власності на нежитлове приміщення

Зараз процес оформлення нежитлової нерухомості значно спрощений завдяки роботі Центрів надання адміністративних послуг, де в режимі одного вікна можна подати всі необхідні документи, а в разі потреби там же замовити відсутні довідки.

Пакет документів для подачі на оформлення об’єкта нежитлового фонду залежить від його типу і форм власності. Найчастіше в кожному індивідуальному випадку реєстратором формується список документів, які треба підготувати. Однак в будь-якому випадку буде необхідний договір купівлі-продажу, обміну, якщо мало місце дарування або успадкування, то потрібні будуть відповідні папери. Також обов’язково повинен бути технічний паспорт на нежитлове приміщення або будівля. Якщо оформлення здійснюється юридичною особою, то надаються установчі документи компанії, фірми, підприємства, організації тощо, якщо ж фізичною особою – цивільний паспорт і ідентифікаційний код. Нотаріус або реєстратор вносять дані до реєстру – право власності оформлено.

В окремих випадках необхідне рішення суду. Якщо нежитловий об’єкт був споруджений самовільно, або в ньому зроблена і не узаконена реконструкція або перепланування, то доведеться спочатку звернутися в суд або органи влади. Потрібно спочатку узаконити, а потім вже реєструвати право власності на об’єкт. У будь-якому випадку варто звернутися до кваліфікованого фахівцям за юридичною консультацією, а також для супроводу всієї процедури оформлення, як житлової, так і нежитлової нерухомості. Компетентні юристи компанії «Нове БТІ» допоможуть розібратися у всіх нюансах процедури реєстрації прав власності, підготувати всі необхідні документи і пройти оформлення відповідно до чинного законодавства України.

Задати питання

Подивитися інші статті