Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як оформити прибудову до приватного будинку в Україні?

26 Березня 2021
Як оформити прибудову до приватного будинку в Україні?, фото [1]

Багато власників приватних будинків вважають, що на своїй ділянці і в своєму будинку мають право споруджувати прибудови, здійснювати перепланування приміщень на свій розсуд. Однак з точки зору законодавства самовільне будівництво тягне за собою штрафи. Насправді, спочатку потрібно отримати дозвільні документи, а потім пристроювати додаткові приміщення і міняти планування будинку. Але якщо прибудова вже споруджена і реконструкція зроблена, то необхідно все узаконити, щоб уникнути конфліктів і проблем, які можуть виникнути при продажу нерухомості.

Прибудова до будинку: процедура оформлення

Що ж називають прибудовою? Ця споруда, яке стоїть впритул до будівлі або примикає до його стін. Існує ще один варіант змін: реконструкція будинку – коли прибудовано одне або кілька приміщень (в тому числі веранда або балкон), або проведена перепланування, завдяки чому змінилася загальна площа будинку. У будь-якому випадку необхідно це все узаконити.

Так як прибудова відноситься до великих змін в плануванні будинку, то необхідно оформляти відповідні документи. Процедура узаконення залежить від того, коли було побудовано споруду. Якщо це сталося до 1992 року, то оформлення відбувається за спрощеною схемою, оскільки немає необхідності вводити прибудову в експлуатацію. Якщо ж самовільне будівництво мало місце після 1992 року, то вас чекає більш складний процес. Звичайно, ідеальний варіант – це виконання будівельних робіт після отримання всіх дозвільних документів від відповідних органів. Однак якщо з яких-небудь причин самобуд вже споруджений, то його легалізацію не варто відкладати в довгий ящик. Щоб прискорити цей процес, найкраще звернутися до професіоналів, наприклад, в компанію «Нове БТІ». Ви отримаєте не тільки консультацію, а й кваліфіковану допомогу в підготовці пакету документів та оформлення прибудови, спорудженої самовільно.

Що потрібно, щоб узаконити прибудову, споруджену до 1992 року?

Вся справа в тому, що до 5 серпня 1992 року в законодавстві не було вимог, що стосуються введення будинків в експлуатації. Тому якщо прибудова з’явилася до цього часу, то узаконити її можна за спрощеною процедурою і уникнути штрафів за самовільне будівництво. Для реєстрації права власності необхідно пройти процес технічної інвентаризації – замовити технічний паспорт, в якому повинна бути вказана дата побудови. Саме на основі цього документа і реєструється прибудова.

Як узаконити прибудову за загальною процедурою?

Ідеальний варіант при спорудженні прибудови – спочатку отримати всі дозволи, а тільки потім почати будувати. Однак найчастіше відбувається навпаки – доводиться легалізувати вже готовий прибудований об’єкт. Особливо це актуально в тому випадку, коли нерухомість виставляється на продаж. Всі невідповідності в техпаспорті стануть перешкодою для здійснення угоди.

Щоб запустити процес оформлення прибудови до приватного будинку, необхідно зайнятися підготовкою пакету документів. В першу чергу, треба надати державний акт на землю, договір оренди або свідоцтво про право власності. Також потрібні паспорт, ІПН та правовстановлюючі документи на будову – договір купівлі-продажу, дарування або успадкування. Крім цього, необхідно надати:

На підставі проекту складається новий технічний паспорт. Для введення будівлі в експлуатацію подається декларація. Після цього реєструється право власності на прибудову.

Узаконити прибудову до приватного будинку непросто. Цей процес займає певний час і вимагає серйозного підходу. Тому краще всього довірити процедуру легалізації прибудови професіоналам. Компетентні фахівці компанії «Нове БТІ» допоможуть підготувати всі необхідні документи, оформити будівельний паспорт, отримати техпаспорт, а також зареєструвати право власності на прибудову. Це дасть вам можливість захистити себе від штрафів і в повній мірі розпоряджатися своєю нерухомістю – продати або подарувати.

Задати питання

Подивитися інші статті