Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як приватизувати будинок?

10 Лютого 2021
Як приватизувати будинок?, фото [1]

Про приватизацію житла в Україні заговорили в 1992 році, після прийняття відповідної постанови ВРУ «Про приватизацію державного житлового фонду». Згідно з ним, процедурі підлягають не тільки житлові будови – квартири, кімнати і вдома (як приватні, так і багатоквартирні), але і допоміжні площі (підвали, горища, гаражі). Також можна приватизувати земельну ділянку та розташовані на ньому садові або дачні будинки.

Приватизація: необхідність і порядок її проведення

Відповідно до термінології під приватизацією житла мається на увазі відчуження квартир, будинків і кімнат в квартирах, в яких зареєстровано 2 і більше наймачів, та передбачає зміни статусу державної житла. Іншими словами, приватизація житла – це зміна форми власності. В ході приватизації власність з державної (комунальної) форми володіння переходить в частную.то зміна форми власності. В ході приватизації власність з державної (комунальної) форми володіння переходить у приватну.

Ініціатором проведення процедури може бути будь-який повнолітній громадянин України, який проживає в будинку або квартирі. Передача у власність державного приміщення проводиться на безкоштовній основі, але навіть в цьому випадку заявник зобов’язаний погасити вартість послуг (адміністративний збір) за оформлення справок. Ліца, що приватизували житло, отримують можливість розпоряджатися ним на власний розсуд: продати, подарувати або заповісти. Власникам приватизованого житла надається можливість на законних підставах ініціювати проведення перепланування і реконструкції будівлі. Право власності на приміщення за власником зберігається довічно, а в разі смерті особи, яка стала власником нерухомості на підставі приватизації, житло може успадковуватися за законом.

Інформація про приватизацію житла: де дізнатися достовірно

Отримати інформацію про право власності на будь-який об’єкт нерухомості, будь то квартира або приватний будинок можна двома способами. Перший – це отримати документи про право власності у самого владельца.Второй варіант передбачає офіційний запит за допомогою «Кабінету електронних сервісів», який містить інформацію про всі дії з нерухомістю, проведених з 2013 року. Слід зазначити, що дані по житловому будівництві, приватизація яких була проведена до зазначеного часу, зберігаються в паперовій формі, і тому уточнити інформацію можна виключно в архівах міських або районних Бюро технічної інвентаризації.

Перелік документів

Для оформлення приватизації житлового будинку буде потрібно зібрати основний пакет документів, який складається з правовстановлюючих документів на ділянку, паспортів та ІПН всіх осіб, що мають реєстрацію в житловому будівництві, або осіб, які є співвласниками землі.

З пакетом документів слід звернутися до державних органів, уповноважені проводити процедуру оформлення об’єкта нерухомості в приватну власність. Підсумком проведення офіційної процедури стає отримання співвласниками нового технічного паспорта на будову і отримання витягу з реєстру речових прав на нерухоме майно.

Основні причини для відмови в приватизації

На сьогоднішній день приватизувати можна не всі житло. Так, отримати офіційну відмову на проведення приватизації приватного будинку можуть громадяни, які проживають в аварійному житлі. Не підлягає виведенню з державного житлового фонду приміщення, територіально знаходяться в зоні відчуження ЧАЕС.

Завідомо отримають відмову і ті заявники, які планують змінити статус будинку, віднесеного до категорії відомчого житла (майно в закритих військових містечках), а також об’єктів, розташованих на території природних і біосферних заповідників, історико-культурних заповідників і музеїв-заповідників.

Не вдасться отримати право власності на будинок в разі виявлення одного або декількох невідповідностей:

  1. Будова було зведено на ділянці з заборонами, обмеженнями або арештами, або ж сам будинок є об’єктом судового розгляду.
  2. При будівництві житла виявлені порушення діючих на території України будівельних норм (але тільки за умови, що це порушення не підлягає виправленню і тягне за собою знесення).
  3. Право власності на ділянку не відновлена ​​після смерті основного власника (спадкоємці не вступили в права і не відмовилися від наділу).
  4. Виявлення одного або декількох співвласників земельної ділянки, які відмовляються або не мають можливості переоформити свою частку земельного паю.

Причиною відмови в проведенні безкоштовної приватизації житлового будинку може стати використання громадянином свого права раніше (наявність у власності особи нерухомості, площа якої перевищує санітарні норми).

Що стосується землі, то отримати відмову в приватизації громадянин може і тоді, коли в його власності вже є земельний наділ. «Потурань» не буде навіть в тому випадку, якщо площа першого володіння менша, ніж значення, встановлені для кожної категорії земель. Винятком будуть лише ділянки, яким присвоєно різний цільове призначення.

Порядок, терміни та особливості процедури приватизації землі та будинки

Згідно з чинним законодавством України приватизації підлягають земельні ділянки, які є державною або комунальною власністю. Можуть приватизувати землю і заявники, які отримували наділ для будівництва приватного будинку або з метою організації садового ділянки.

Приватизацію земельної ділянки багато власників проводять одночасно з приватизацією житла. В процесі проведення приватизації земельної ділянки під житловим будинком (раніше виданого під приватне будівництво) проводиться присвоєння унікального кадастрового номера.

Приватизувати землю можна за наявності базового комплекту документів, що складається з:


Ініціювати процедуру можна подачею заяву встановленого зразка. На додаток до перерахованої документації, юридичні особи повинні мати при собі установчі документи підприємства. Обов’язковими документами для заявника в статусі фізособи є паспорт громадянина України та індивідуальний номер платника податків.

Тривалість процедури приватизації для фізособи зазвичай становить близько року. Порядок оформлення права власності на ділянку землю залежить від того, на якій підставі заявник користується землею. Для оформлення наділу у власність заявнику слід подати заяву і основний пакет документів в державну адміністрацію за місцем знаходження ділянки.

Після отримання права власності на земельну ділянку, власник може розпоряджатися ним в повному обсязі: здавати землі в оренду, дарувати, продавати і заповідати. Також приватизована ділянка можна використовувати з метою вирощування сільськогосподарської продукції для подальшої її реалізації, але розпорядження ділянкою має збігатися з цільовим призначенням, зазначеним при проходженні реєстрації.

Процедура проведення приватизації житлового будинку передбачає відвідування декількох державних установ, в числі яких:

ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг населенню),
БТІ (Бюро технічної інвентаризації),
Департамент архітектури та містобудування (раніше Управління архітектури та містобудування),
і тому розробка та переоформлення документів (внесення інформації до державного реєстру) можуть розтягнутися на невизначений період времені.Ізбежать бюрократичної тяганини, прискорити процес отримання офіційного підтвердження переказу будови з державної у приватну власність, а також оформити приватизацію горищних і підвальних приміщень в багатоквартирних будинках і землі допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ».

Домовитися про час консультації і задати будь-які питання нашим фахівцям можна за телефонами +38 (067) 619-78-01 або +38 (048) 752-93-62. Замовити послугу оформлення приватизації житлового будинку можна з понеділка по п’ятницю в офісі, розташованому за адресою вул. Б. Арнаутська, 15.

Задати питання

Подивитися інші статті