Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Чи можна передавати свої документи на житло третім особам? Які є ризики?

3 Листопада 2020
Чи можна передавати свої документи на житло третім особам? Які є ризики?, фото [1]

Процедури продажу і купівлі житла на первинному або вторинному ринку завжди зв’язані з певними ризиками. Як продавець, так і покупець ризикують зіткнутися з недобросовісним опонентом. Особливо часто така проблема виникає у мешканців великих міст, і тому велика частина людей вважає за краще делегувати свої повноваження фахівцям, які знають нюанси управління угодами купівлі-продажу нерухомості.

Що треба знати про передачу документів на нерухомість третім особам

Про те, що передавати документи на житло, в перелік яких входить технічний паспорт і документ, що встановлює право, на майно небезпечно, замислюються багато громадян. Але наскільки вірні ці побоювання?

При передачі рієлторові документів, що підтверджують право власності на квартиру, будинок або земельну ділянку продавець укладає письмовий договір. У цьому документі вказуються абсолютно усі повноваження представника, що виключає шахрайство.

Слід розуміти, що після укладення договору, на руки представникові інтересів продавця передають:

Зазвичай разом з пакетом документів посередник просить ключі від приміщень.

Наскільки небезпечно віддавати оригінали?

Більшість ріелторів просять документи на певний термін, наприклад, оригінали потрібні для створення портфоліо, за допомогою якого житло представлятиметься на спеціалізованих майданчиках або сайті компанії. Крім того, оригінали документів потрібні для проведення експертизи достовірності (оформлення запитів в інстанції). Для спілкування з потенційним покупцем частенько ріелтору досить мати копії цих бланків.

Як показує практика, просити документи на довший термін офіційні представники продавця можуть тільки з метою «затримати» клієнта. Такі дії можуть бути спрямованими на отримання неправомірної вигоди (підстави для якої можуть навіть бути прописані в договорі!). Вона торкається неможливості дострокового розірвання договору або сплати штрафів за придумані рієлтором порушення.

Слід зазначити, що, навіть маючи на руках оригінали, жодне ріелтерське агентство не зможе зробити угоду по відчуженню нерухомості без власника. Що стосується шахраїв, то вони примудряються не лише продати майно з проблемами й обтяженнями, але й оформити будинок або квартиру без оригіналів. Але такі дії свідомо мають кримінальний характер.

Як уберегтися від шахраїв

Робота з перевіреними агентствами, що законно оформляють права на нерухомість, – це кращий спосіб уникнути шахрайства і вигідно продати нерухоме майно. Мінімізувати усі можливі ризики, підготувати необхідну документацію, провести аудит нерухомості перед продажем або купівлею і супроводжувати процедуру від початку до кінця допоможуть фахівці. На території Одеси послуги з:

роблять фахівці компанії «Нове БТІ». Отримати консультацію професійних юристів і інженерів можна особисто, звернувшись за адресою м. Одеса, вул. Б. Арнаутська, 15 офіс 62. Також можна поставити питання в телефонному режимі, зателефонувавши за номером +38 048 752 93 62.

Задати питання

Подивитися інші статті