Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Перейменували вулицю, а правовстановлюючі документи залишилися на іншій адресі: що робити?

6 Листопада 2020
Перейменували вулицю, а правовстановлюючі документи залишилися на іншій адресі: що робити?, фото [1]

У світлі останніх подій на політичній арені країни, багато міст і вулиці дістали нові назви. У зв’язку з цим у власників житла і комерційних площ, у яких у свідоцтвах або довідках про право власності на квартири, ділянки, житлові будинки або будови числиться «стара» адреса, виникають питання відносно необхідності приведення інформації до актуальних даних.

Фізичні особи: що робити, якщо вулицю перейменували

На сьогодні в українському законодавстві відсутня норма, яка зобов’язує власника нерухомості вносити зміну у бланки про право на спадок. Немає вимог до екстреної зміни написання адреси у свідоцтвах, що завіряють здійснені угоди купівлі-продажу, і договорах дарування житла, а також іншій юридичній документації, що підтверджує законність зміни власника квартири, будинку або земельної ділянки.

Також у власника майна, чия вулиця або місто були перейменовані, немає нужди екстрено виготовляти новий технічний паспорт на житлове будівництво, квартиру або ділянку.

У разі проведення операції по відчуженню майна (будь то акт дарування або продажу), назва вулиці буде замінена в документах у нового власника. Старому власникові об’єкту не треба займатися попередньою підготовкою документів для продажу або дарування. Автоматично при вступі у права спадкоємства зміниться адреса в інформаційній довідці з реєстру прав власності, а також у разі відновлення загублених або зіпсованих бланків. Згідно з чинним законодавством допускається проведення заміни документів за особистою ініціативою власника.

При цьому варто зазначити, що заміна старої адреси діє не відіб’ється на ціні послуг державного реєстратора і не вплине на терміни виготовлення нових документів.

Юридичні особи: статутні документи й комерційна нерухомість

Як і у випадку з приватною жилою нерухомістю, комерційні об’єкти, розташовані в населених пунктах або вулицях, що змінили назви у зв’язку із законом про декомунізацію, підпадають під дію ЗУ «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно і їх обтяжень». Наслідуючи його, усі адреси об’єктів нерухомого майна, що існували до перейменування в населених пунктах, вважаються дійсними, а їх «невідповідність» не впливає на силу документів, що встановлюють право.

На сьогодні також не існує норми, що вимагає робити заміну статутних документів унаслідок зміни назви міста, вулиці або ділення адміністративної одиниці. Урядом України не встановлений часовий проміжок, впродовж якого слід було б внести обов’язкові правки в засновницькі документи.

У питанні реєстрації прав власності на комерційні об’єкти, офіційна адреса яких змінилася із-за перейменування вулиці, також немає чітких вказівок про необхідність проведення операцій в екстреному порядку. При цьому зміни в документації мають бути виконані при:

Крім того, юридична особа має можливість за особистою ініціативою замінити документи з метою внесення актуальної інформації. Для цього підприємець або особа, що представляє інтереси підприємства, звертаються в орган державної реєстрації прав на нерухоме майно. Для внесення правок і отримання нових бланків досить заяви про внесення змін до Державного реєстру речових прав у зв’язку з перейменування вулиці.

Зробити роботи за зміною будь-яких документів на нерухомість, виготовити нові технічні паспорти й оновити документи, що встановлюють право, на об’єкти, розташовані на території Одеси, допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ». Отримати консультацію можна електронною поштою і в телефонному режимі, а також при особистому зверненні за адресою: Одеса, вул. Б. Арнаутська, 15 офіс 62.

Задати питання

Подивитися інші статті