Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Розмір штрафів за самовільне будівництво в Україні

13 Листопада 2020
Розмір штрафів за самовільне будівництво в Україні, фото [1]

Зведення житлових і нежитлових приміщень господарського і комерційного призначення без наявності дозвільних документів на будівництво або реконструкцію вважається грубим порушенням законодавства України. Часто багато об’єктів, побудованих без дозволу державних органів і проектів, вдається узаконити після будови. Але випадків, коли в реєстрації незаконно зведеної нерухомості відмовляють, а самі будівлі доводиться зносити, стає все більше.

Самобуд і відповідальність за його зведення

Згідно з Цивільним кодексом України, що діє на сьогодні, самобудом вважається будь-який об’єкт, який був зведений без супроводу дозвільної і проектної документації.

Крім того, в число самовільно зведених об’єктів зараховують усі будови, які не відповідають чинним державним будівельним нормам. У перелік будов, які вважаються зведеними з порушенням законодавчої бази України, також включають усі об’єкти, побудовані на ділянках, чиє цільове призначення не передбачає можливість якого-небудь будівництва.

До будов, які найчастіше зараховуються фахівцями відповідних органів, що здійснюють контроль і нагляд за будівництвом об’єктів на території конкретної адміністративної одиниці, відносять:

Згідно з чинним законодавством, на сьогодні операції по відчуженню майна (укладення договорів купівлі-продажу, дарування, оформлення заставного майна і вступу у права спадкоємства) при виявленні неточностей і розбіжностей в техпаспорті та генплані зробити неможливо. Вчинити будь-яку з перерахованих угод, що ведуть до зміни права власності на майно, можна тільки після проведення процедури легалізації самобудів, виявлених в ході перевірки законності зведення будівель і споруд.

Ким, як і коли виявляється самобуд

Найчастіше самовільно зведені конструкції виявляються фахівцями ДАБІ у момент підготовки документів до процедури зміни власника, а також при виникненні потреби змінити або удосконалити комунікації. Не менш часто основою для проведення перевірки може бути звернення сусідів, яким заважає будова (закриває доступ до комунікацій, затінює або займає спірну територію).

Сума стягнень за самовільне будівництво

Розмір штрафу за зведення будов без наявності дозвільних документів залежать від суб’єкта правопорушення і від класу відповідальності.

Штрафи для фізичних осіб, які здійснили самовільне будівництво обчислюються в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян. На сьогодні ця величина зафіксована на рівні 17 грн. Для порушників, що мають статус юрособи (у т. ч. ФОП) відповідальність розраховується виходячи із ЗУ “Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності”. Для вказаної категорії осіб сума штрафів розраховується з величини мінімальної зарплати.

Початок будівництва без дозволу і без повідомлення Державної архітектурно-будівельної інспекції про початок проведення підготовчих, ремонтних і інших робіт тягне накладення штрафу, величина якого варіюється від 250 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Така ж сума стягнень накладається на громадян, які володіють і користуються об’єктами:

Величина стягнень також залежить від міри (класу) відповідальності. Так:

Крім того, від 500 до 1000 НМДГ належить виплатити за відсутності забезпечення замовником технічного й авторського нагляду (якщо цей нагляд передбачений на законодавчому рівні). Відшкодування в розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доведеться виплатити порушникові на користь держави за:

а також відсутність сповіщення держорганів про коригування до проектної документації.

Уникнути проблем і оформити об’єкт за усіма правилами допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ». Ми також допоможемо узаконити самовільне будівництво, ввести в експлуатацію об’єкти й виготовити документи, які підтвердять законність проведення будівельних операцій до початку робіт.

Поставити питання можна в телефонному режимі, за допомогою електронної пошти та у формі для зворотного зв’язку. Замовити проведення експертиз і інших процедур можна на сайті або в офісі компанії, розташованому за адресою: вул. Б. Арнаутська, 15 (офіс 62).

Задати питання

Подивитися інші статті