Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку від 5%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Задати питання

Задати питання

Згода сусідів на перепланування квартири

4 Квітня 2016
Згода сусідів на перепланування квартири, фото [1]

У нас часто цікавляться, чи потрібно згоду сусідів при реконструкції або переплануванню квартири? Адже дуже часто для деяких власників квартир в багатоквартирних будинках погані відносини з сусідами стають каменем спотикання і заводять в тупик: з одного боку в своїй квартирі ти маєш право добудовувати і міняти все на свій розсуд (за умови дотримання містобудівних норм звичайно ж).

Справа в тому, що з юридичної точки зору отримання згоди сусідів при реконструкції або новому будівництві законодавством не передбачено. Однак, існує вимога, щоб при будівництві або реконструкції не були порушені права третіх осіб, тобто ваших сусідів. І на підтвердження дотримання (непорушення) прав сусідів Управління архітектури часто просить надати їх оформлена згода.

Але можна отримати дозвіл на проведення будівельних робіт без згоди сусідів. Для цього необхідно розробити проект реконструкції квартири таким чином, щоб він відповідав всім будівельним правилам і нормам. Це саме відповідність і буде доказом непорушення прав третіх осіб.

Теоретично, ваші сусіди можуть звернутися до суду, але якщо спочатку все було зроблено відповідно до необхідних норм, – довести факт «порушення» своїх прав вони не зможуть, так як його по суті і не було. Саме незгода сусідів на проведення будівельних робіт не тягне за собою жодних юридичних наслідків.

З іншого, сусід може відмовлятися давати свою згоду на проведення будівельних робіт, якщо йому здасться, що збільшений балкон або прибудова завадить йому в повній мірі милуватися заходами або рассветами як раніше. І що ще гірше: після закінчення будівельних робіт давши свою згоду, передумати і зажадати повернути все в первинний стан. В особливих випадках справа навіть може дійти до судового розгляду. Який же існує вихід з даної ситуації?

Згода сусідів на перепланування квартири, фото [3]

Задати питання

Подивитися інші статті