Акт прийому-передачі квартири є фінальним акордом в ділових відносинах між забудовником та інвестором. Тому на момент підписання акта компанія-забудовник має виконати наступні дії:
Зміст
Якщо під час огляду ви помітили якесь невідповідність квартири заявленим стандартам – неякісні матеріали або робота будівельників, невідповідність габаритів квартири або розташування кімнат і т. П. – то слід вказати всі недоліки в акті огляду, який ви підписуєте відразу після першого відвідування готової нерухомості .
Якщо ви нічого не вкажете в акті огляду, то квартира буде вважатися прийнятою вам без претензій.
В іншому випадку забудовник зобов’язаний буде провести додаткову експертизу і усунути зазначені недоліки або обґрунтувати неможливість їх усунення.
Акти огляду і прийому-передачі квартири підписує власник квартири або його представник, який має при собі нотаріально завірене доручення на проведення даної операції. При огляді також повинен бути присутнім представник компанії-забудовника.
Власник квартири має право запросити на огляд квартири родича або адвоката (юриста).
Складання даного документа має надаватися на безкоштовній основі компанією-забудовником.
Якщо забудовник вимагає оплату за складання акту огляду або прийому-передачі, то його дії можна кваліфікувати як незаконні.
Що потрібно робити після підписання акту прийому-передачі квартири?
Після підписання акту прийому-передачі настає черга власника квартири оформляти необхідні договори та документи. Необхідно зробити наступне:
Слід врахувати, що ремонт ви можете починати відразу ж після підписання акту прийому-передачі, але в цьому випадку вам доведеться оплачувати воду і електроенергію за значно вищими тарифами, ніж після підписання договорів з відповідними комунальними службами.