Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

  • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як приватизувати гараж в Україні?

17 Лютого 2021
Як приватизувати гараж в Україні?, фото [1]

Операцію по приватизації гаражів громадяни України сьогодні виробляють не так часто, як реєстрацію відчуження об’єктів житлового фонду або ж приватизацію земельних ділянок. Основною причиною є не відсутність бажання власників, а складна процедура, що складається з декількох етапів.

Приватизація гаража: необхідність процедури і її нормативне регулювання

Приватизація являє собою процес переведення нерухомості з державної у приватну власність. У число об’єктів, які підлягають приватизації згідно з чинним законодавством України, відносять і гаражі. Процедура проводиться на підставі особистого бажання заявника, і, як і приватизація будинків, квартир, кімнат або земельних ділянок, не є обов’язковою.

Процес перекладу гаража з державної у приватну власність для звернувся громадянина є безкоштовним (за умови того, що площа будівлі не перевищує 100 м2). Витратами, які понесе заявник, добровільно який побажав стати повноправним власником приміщення для зберігання транспортного засобу, є адміністративні збори, що стягуються в якості оплати послуг з підготовки документації.

Після отримання витягу з Реєстру речових прав, заявник стає повноправним власником об’єкта і може розпоряджатися ним на власний розсуд: приватизований гараж можна заповідати, дарувати і продавати. Також гараж, який є власністю громадянина, може виступати заставним майном.

Процедура приватизації і тривалість проведення реєстрації залежить від кількох нюансів, основними серед яких є місце розташування об’єкта і наявність документації, що підтверджує законність будівництва.

З недавнього часу всі документи на приватизацію приймають фахівці Центрів надання адміністративних послуг, що значно спрощує процедуру подачі. При отриманні позитивного рішення громадянину видають на руки витяг з реєстру речових прав на об’єкт, яке сьогодні має статус офіційного документа, що підтверджує правовласності на нерухомість.

Особливості проведення приватизації гаража, що знаходиться на території ГСК

Приватизувати гараж, що знаходиться на території гаражного кооперативу, досить просто. За умови наявності пакету документів, отримати документ про право власності на будівлю можна протягом 30 днів.

Підготувавши документи, в число яких входять:

У разі відсутності будь-якого з перерахованих документів, заявнику буде відмовлено в проведенні реєстрації гаража. Не підлягають приватизації об’єкти, зведені на землях, на які будівельний кооператив не оформив документи. З проблемами зіткнеться і той власник гаража, який на момент звернення ще не повністю погасив пайові внески.

Найпростіше буде зробити приватизацію громадянам, в чиїй власності гараж знаходився до вступу в силу постанови, що регулює права громадян на майно. За умови того, що землі, на яких було зведено будівлю, належали кооперативу, гараж не буде вважатися самовільно зведеним (що позбавить власника від необхідності проведення численних експертиз).

Індивідуальний гараж: нюанси процедури приватизації

Будова, зведена на земельній ділянці, що не стосується до наділу, виділеного під забудову гаражів, також можна приватизувати. Слід зазначити, що власнику такого будови доведеться зіткнутися з низкою проблем, швидко вирішити які навряд чи вдасться без залучення команди професіоналів.

Для того щоб приватизація об’єкта була можливою, будова має бути зведено без порушень. Це означає, що гараж повинен бути:

Порушення будь-якого з названих правил може спричинити за собою знесення об’єкта (як самобуду), з огляду на те, що капітальний об’єкт може бути розташований на місці підземних комунікацій і мереж, а також бути зведеним поблизу об’єктів, для яких гараж є об’єктом підвищеної небезпеки. Зведення будівлі без наявності документів на землю і забудову може стати причиною відкриття кримінальної справи.

При оформленні нерухомого майна у власність слід врахувати, що:

Щоб узаконити будівлю, що знаходиться поза територією гаражного кооперативу, потрібно домогтися отримання офіційного висновку про введення будівлі в експлуатацію. Дану процедуру можуть робити тільки ДАБК шляхом реєстрації декларації або ж шляхом визнання права власності через суд.
Будівлі, які відносяться капітальним і розташовуються поблизу житлових багатоквартирних будинків, можна узаконити тільки за умови отримання офіційного дозволу від всіх власників квартир в цьому будинку.
Якщо земля, на якій стоїть гараж, не є приватною власністю (належить громаді), об’єкт буде введеним в експлуатацію, і не буде порушувати свободи сусідів багатоквартирного будинку, то ділянка під будовою також можна приватизувати. Але найчастіше землю під гаражем беруть в оренду. У разі продажу або передачі права власності будь-яким іншим юридично законним способом, новому власнику буде належати тільки капітальне будова. Що робити з землею власник буде вирішувати самостійно.
Сума мінімального штрафу за незаконне будівництво може варіюватися від 50 до 100 НМДГ. Слід зазначити, що гараж, який не має документів, не можна підключити до комунікацій. Не варто забувати і про те, що розробкою топографічної зйомки, ескізів про намір будівництва та видачею декларації про введення готового об’єкта в експлуатації, мають право займатися тільки сертифіковані фахівці.

Прискорити процес приватизації гаража, позбавити від необхідності відвідувати державні структури, а також підготувати всі необхідні документи, необхідні для узаконення будови, допоможуть фахівці компанії «Нове БТІ». Отримати відповіді на питання, пов’язані з оформленням гаражів у власність, можна в офісі, розташованому за адресою вул. Б. Арнаутська, 15, або в телефонному режимі за номерами +38 (067) 619-78-01, +38 (048) 752-93-62.

Задати питання

Подивитися інші статті