Втрата документів – серйозна проблема, але від неї ніхто не застрахований. Відсутність їх може утруднити володіння квартирою, а тим більше – розпорядження нею. Хоча зараз, згідно з 2 статті «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно» право на власність підтверджує запис до Державного реєстру прав на майно і відповідний витяг з реєстру.
Однак, по-перше, запис в реєстрі проводиться, виходячи з наявності всіх необхідних довідок. По-друге, для деяких операцій з житлом може знадобитися весь пакет документів. У будь-якому випадку, необхідно своєчасно відновити загублений, або пошкоджений документ. Слід звернутися в той орган, де він безпосередньо видавався, або до приватного нотаріуса. В нотаріальному архіві повинні зберігається все копії документів. Якщо Ви оформили папери до 1 січня 2013, то при собі буде необхідно мати:
У випадках видачі паперів після 1 січня 2013, Державний реєстр прав на майно повинен полегшувати процедуру.
Зміст
Необхідно звернутися до відповідного органу або компетентну організацію, яка вам надавала втрачену довідку. Після цього необхідно оформити заяву з проханням про відновлення паперів. При собі слід мати:
Також, якщо сталася втрата паперів про право власності, або їх крадіжка, варто звернутися в поліцію і суд з проханням здійснити заборона на будь-які маніпуляції з нерухомістю. Це завадить зловмисникам провернути незаконні дії з її реєстрацією і оформленням і убезпечить власника квартири.
технічні паспорти Такі свідчення – це одна з найважливіших довідок для власника нерухомості. У разі втрати цього свідоцтва, необхідно, як і в інших випадках звертатися в місце його реєстрації з необхідною заявив. Крім цього, необхідно мати перелік паперів, зазначених раніше, але до них додасться ще й договір про купівлю-продаж, або будь-яке інше свідоцтво, згідно з яким ви і отримали право власності на квартиру. Цим свідченням також може бути дарча, свідоцтво про отримання спадщини і в рідкісних випадках деякі інші. У разі спільного володіння власністю, дії ідентичні, тільки звертатися всі пайовики.
В цьому випадку необхідно звертатися до Державного реєстру прав на майно, або до нотаріуса, залежно від того, де він був отриманий. З 2013 року ця процедура перейшла в руки Держреєстру.
Якщо в попередніх випадках вам відмовили через брак підмоги, ви можете звернутися в Бюро технічної інвентаризації тому, що вони допоможуть вам в супроводі будь-яких угод з нерухомістю .
Також можна звернутися в податкову інспекцію, так як в ній фіксуються будь-які передачі нерухомості та змін в її реєстрації. Також є можливість отримати ксерокопію договору у продавця, якщо є контакт з ним.
При втраті більшої частини паперів, неможливо буде відновити все і відразу. Але, якщо значно скоротити всю бюрократичну тяганину, то можна умовно виділити 3 етапи для отримання головного свідоцтва:
Наші фахівці допоможуть швидко пройти всі ці етапи. Нове БТІ допоможе розібратися у відновленні та оформленні всього вищезгаданого.