Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залишити відгук

Задати питання

Задати питання

Нововведення в реєстрації нерухомості в Одеській та Київській областях

1 Серпня 2015
Нововведення в реєстрації нерухомості в Одеській та Київській областях, фото [1]

Після впровадження нового порядку реєстрації нерухомості в 2013 р пройшло вже більше 2-х років. Але на практиці в різних регіонах країни постійно виникають різні пов’язані з цим проблеми. Тому порядок реєстрації нерухомості в Україні потребує постійної доопрацювання.

Чергове нововведення в процедуру реєстрації нерухомості в Міністерстві юстиції України вирішили реалізувати в тестовому режимі на території Одеської, а також Київській області (наказ Мін’юсту “Про реалізацію пілотного проекту у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо попередньої подачі заяв” від 07.07 .2015 р № 1159/5).

Так, з 21 липня 2015 року на території Одеської та Київської областей діє пілотний проект у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно щодо попередньої подачі заяв.

Метою пілотного проекту є зменшення кількості відмов у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також просто зручність для осіб, які подають такі заяви у великій кількості (особи, основним видом діяльності яких є вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, замовники будівництва, члени житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, особа, привернула кошти фізичних або юридичних осіб у будівництво об’єкта).

Нововведення в реєстрації нерухомості в Одеській та Київській областях, фото [2]

Попередня подача заяв можлива через спеціальну програму. Все, що для цього потрібно – це укласти договір з державним підприємством «Національні інформаційні системи» на отримання відповідного програмного забезпечення для свого персонального комп’ютера.

Також наказ про реалізацію проекту передбачає можливість подачі заяв у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень безпосередньо нотаріусам, посадовим особам органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг.

За попередній розгляд заяв плата не стягується, а відповідь за заяву приходить протягом 6 робочих днів. У відповіді може бути або обгрунтована причина відмови в реєстрації, або дата і час звернення з оригіналами документів, необхідних для державної реєстрації.

Задати питання

Подивитися інші статті

Процедура відчуження нерухомості