Технiчний паспорт від 900 грн

Замовити зворотній дзвінок

Зворотній зв'язок

Залиш відгук та отримай знижку до 10%

 • * Знижка залежить від послуги. Детальніше можна дізнатися у консультанта.

Ми вже прораховуємо вартість вашого об'єкта - залиште свої контакти і ми вам передзвонимо

Щоб отримати чек-лист з докладним описом етапів оформлення документів - залиште свої контакти

Ми помітили, що ви довгий час на сайті. Можливо вам потрібна допомога? Залиште свої контакти

або зателефонуйте за номером +38 067 619 78 01

Задати питання

Задати питання

Як оформити дачу в житлове майно?

12 Грудня 2018
Як оформити дачу в житлове майно?, фото [1]

Перш ніж зважитися на переклад свого дачного будинку в житловий фонд, варто серйозно задуматися про фінансову доцільність такої операції. Перш за все, варто оцінити рівень розвитку інфраструктури тієї місцевості, в якій знаходиться об’єкт. Проаналізуйте його плюси і мінуси: водопостачання, газифікацію, електрику тощо. Особливо важлива транспортна доступність і витрати на проїзд. І не забувайте про витрати часу, які вам доведеться понести, щоб оформити всю необхідну для перекладу документацію, в тому числі технічний паспорт на нерухомість.

Кому вигідно переводити дачну ділянку в житлове майно?

Ця операція особливо поширена серед пенсіонерів. Більшість людей похилого віку привертає свіже повітря і можливість займатися садом. До того ж, якщо город знаходиться біля будинку, то немає необхідності перевозити мішки з картоплею і іншим урожаєм в міську квартиру.

За статистикою, другою категорією за чисельністю бажаючих наділити дачний будиночок статусом житлового майна є молоді сім’ї. Це зовсім не дивно. Адже, діти виросли далеко від міста відрізняються більш міцним здоров’ям. До того ж, вони мають можливість особисто взяти участь в садівництві або навіть тваринництві.

Мабуть, одного лише бажання жити за містом недостатньо. Багатьох зупиняє не тільки бюрократична тяганина і інші складності перекладу нежитлового статусу в житловий, а й необхідність у великих фінансових вкладеннях. Адже, далеко не кожен садовий будиночок відповідає сучасним нормам. Тому, багато хто відмовляється від ідеї переїзду за межі міста і купують будинок на його околиці, а іноді і в жвавих районах. Якщо ж будівля повністю готове до комфортної заміського життя в ньому, то залишається лише вибрати правильний шлях вирішення формальностей його перекладу в житловий фонд, який дозволить не тільки швидко подолати проблему, а й заощадити.

Етапи перекладу заміського будинку в житловий

Алгоритм дій був значно спрощений постановою Кабміну від 29.04.2015 р Новий процес перекладу дозволяє наділити дачний або садовий будинок статусом житлового майна з мінімальними витратами часу і грошей. Законодавчі нововведення дозволили виключити елемент корупції, який, звичайно, теж позначився б на кінцеву вартість переоформлення.

Якщо раніше люди були змушені відвідати безліч виконкомів, районних і міських адміністрацій, то сьогодні в цьому немає необхідності. Досить звернутися до органів місцевої влади, які займаються садоводческими товариствами або дачними селищами. З метою економії часу, ви можете звернутися в приватну БТІ для проведення інвентаризації, оформлення техпаспорта на об’єкт і подальшого введення в експлуатацію.

Отже, процедура оформлення перекладу включає наступні етапи:

 1. Реєстрація права власності. Після оформлення угоди, необхідно зібрати всі документи, що підтверджують ваше право власності на дачну ділянку і надати їх голові.
 2. Замовлення технічного огляду заміського будинку. Дачний будиночок повинен відповідати сучасним будівельним нормам. Перевірити це зможе тільки фахівець. Після чого необхідно оформити новий техпаспорт. За підсумками технічного огляду складається звіт. Якщо будинок не відповідає нормам, він не може бути переведений в житловий фонд.
 3. Надати пакет документів до сільради. На цьому етапі ваш запит на переведення будинку в житловий фонд може бути відхилений з наступних причин:
  • в ході технічного огляду дачного будиночка було виявлено його невідповідність будівельним нормам;
  • в наданих документах вказана недостовірна інформація;
  • пакет документів для перекладу – неповний.

Відмова в первинному запиті – це не вирок. Зауваження можна виправити і подати заяву знову. При позитивній відповіді залишається тільки:

 1. Оформити новий технічний паспорт БТІ, після отримання якого ваш дачний будиночок вже буде офіційно вважатися житловим будинком.
 2. Зареєструвати переоформлення статусу будівлі в Державному реєстрі з подальшою видачею документів.

Тепер можна приступати до ремонту дачного, але тепер уже житлового будинку та облагородження присадибної ділянки.

Задати питання

Подивитися інші статті