Перш ніж зважитися на переклад свого дачного будинку в житловий фонд, варто серйозно задуматися про фінансову доцільність такої операції. Перш за все, варто оцінити рівень розвитку інфраструктури тієї місцевості, в якій знаходиться об’єкт. Проаналізуйте його плюси і мінуси: водопостачання, газифікацію, електрику тощо. Особливо важлива транспортна доступність і витрати на проїзд. І не забувайте про витрати часу, які вам доведеться понести, щоб оформити всю необхідну для перекладу документацію, в тому числі технічний паспорт на нерухомість.
Зміст
Ця операція особливо поширена серед пенсіонерів. Більшість людей похилого віку привертає свіже повітря і можливість займатися садом. До того ж, якщо город знаходиться біля будинку, то немає необхідності перевозити мішки з картоплею і іншим урожаєм в міську квартиру.
За статистикою, другою категорією за чисельністю бажаючих наділити дачний будиночок статусом житлового майна є молоді сім’ї. Це зовсім не дивно. Адже, діти виросли далеко від міста відрізняються більш міцним здоров’ям. До того ж, вони мають можливість особисто взяти участь в садівництві або навіть тваринництві.
Мабуть, одного лише бажання жити за містом недостатньо. Багатьох зупиняє не тільки бюрократична тяганина і інші складності перекладу нежитлового статусу в житловий, а й необхідність у великих фінансових вкладеннях. Адже, далеко не кожен садовий будиночок відповідає сучасним нормам. Тому, багато хто відмовляється від ідеї переїзду за межі міста і купують будинок на його околиці, а іноді і в жвавих районах. Якщо ж будівля повністю готове до комфортної заміського життя в ньому, то залишається лише вибрати правильний шлях вирішення формальностей його перекладу в житловий фонд, який дозволить не тільки швидко подолати проблему, а й заощадити.
Алгоритм дій був значно спрощений постановою Кабміну від 29.04.2015 р Новий процес перекладу дозволяє наділити дачний або садовий будинок статусом житлового майна з мінімальними витратами часу і грошей. Законодавчі нововведення дозволили виключити елемент корупції, який, звичайно, теж позначився б на кінцеву вартість переоформлення.
Якщо раніше люди були змушені відвідати безліч виконкомів, районних і міських адміністрацій, то сьогодні в цьому немає необхідності. Досить звернутися до органів місцевої влади, які займаються садоводческими товариствами або дачними селищами. З метою економії часу, ви можете звернутися в приватну БТІ для проведення інвентаризації, оформлення техпаспорта на об’єкт і подальшого введення в експлуатацію.
Тепер можна приступати до ремонту дачного, але тепер уже житлового будинку та облагородження присадибної ділянки.